eWay System
facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Oracle uvádí Application Express 4.0

Bezplatný nástroj pro vývoj databázově orientovaných webových aplikací

Oracle_Apex_1025.jpgSpolečnost Oracle uvádí novou verzi bezplatného nástroje pro rychlý vývoj databázově orientovaných webových aplikací Oracle Application Express 4.0. Nová verze urychluje a zjednodušuje vývoj Web 2.0 aplikací. Software se jako bezplatná součást dodává se všemi edicemi a verzemi Oracle Database 11g. Mezi klíčové novinky patří nové dynamické akce, které umožňují vývojářům deklarativně začlenit dynamické procesy na straně klienta. Mohou tak poskytnout robustní uživatelskou zkušenost webu 2.0, aniž by se museli učit JavaScript a AJAX. Moduly plug-in rozšiřují vývojové prostředí a umožňují vývojářům zahrnout i vlastní komponenty.

Webové služby typu RESTful usnadňují integraci s webovými službami typu RESTful, které je možné realizovat přes deklarativní rozhraní. Websheets poskytují rychlý a jednoduchý způsob, jak propojit a sdílet obsah a data na webu. A vylepšená témata poskytují modernizované uživatelské rozhraní, které vyhovuje standardům XHTML a CSS.


Pomocí samotného webového prohlížeče umožňuje Oracle Application Express vývojářům rychle vytvářet a nasazovat profesionální aplikace pro Oracle Database, které jsou rychlé a zároveň bezpečné.


 
  

- Inzerce -

Data je třeba chránit. Jak bude vypadat jejich ukládání v roce 2021?

SeagateObjem dat na Zemi nekontrolovatelně roste. Podle průzkumu společnosti IDC pro firmu Seagate zaznamenají podniky v příštím roce nárůst objemu generovaných dat o 42 %.

  

- Inzerce -

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.