facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Nástroje pro zajištění kvality a správu SOA

Společnost HP oficiálně uvedla na český trh zdokonalený software HP Service Test a HP Service Test Management pro zajištění kvality a správu, který má zvýšit úspěšnost nasazování architektur orientovaných na služby (SOA) v podnicích. SOA je pojetí bezpečného a spravovatelného provozu IT služeb, které využívá volně provázané, opakovaně použitelné a na standardech založené technologie. Společnost HP oznámila rovněž nové funkce nástrojů HP Business Availability Center for SOA, HP Diagnostics for SOA a HP SOA Policy Enforcer pro správu architektury SOA, které umožňují lépe monitorovat produkční služby, odstraňovat provozní problémy a řešit změny služeb.



Řešení HP Quality Management pro architekturu SOA zaručuje podnikům, že služby budou spolehlivě fungovat v jakémkoli prostředí. Mezi nové nástroje těchto řešení patří:

  • HP Service Test Management – umožňuje plánovat, navrhovat a realizovat aktivity řízení kvality z pohledu architektury orientované na služby, stejně jako okamžitě vykazovat předprodukční kvalitu všech služeb založených na architektuře SOA. Díky integraci s nástrojem HP SOA Systinet také automaticky používá ukazatele řízení kvality k upozorňování manažerů a uživatelů, že služby jsou připraveny k využití.
  • HP Service Test – umožňuje funkční testování služeb SOA, jež snižuje riziko poruchy aplikací. Testování je plně integrováno s širším softwarovým portfoliem HP, což zaručuje konzistentní řízení kvality a správu v průběhu celého životního cyklu služby.

 

Řešení HP SOA lze použít jak samostatně pro malé projekty SOA i rozsáhlé implementace, tak plně integrované s podnikovými nástroji pro správu IT. Architekti SOA tak mají záruku, že se jejich úsilí v rámci projektů SOA setká s pozitivním ohlasem ze strany pracovníků IT provozu. Mezi nové nástroje produktů HP SOA Management patří:

  • HP Business Availability Center (BAC) for SOA – modul řešení HP pro správu podnikových služeb a aplikací v reálném čase, který počítá s výzvami architektury SOA. Spravuje sdílené služby integrované ve stávající provozní infrastruktuře a procesech používaných informačními technologiemi. Snižuje se tak riziko spojené s nasazováním nových služeb, neboť je zaručena jejich aktivní správa pomocí osvědčených procesů a technologií. HP BAC pro architekturu SOA také umožňuje řešit problémy služeb ještě předtím, než mohou ovlivnit uživatele a podnikové procesy.
  • HP Diagnostics for SOA – umožňuje hloubkově zkoumat chování sdílených služeb, a rychle identifikovat a řešit problémy předtím, než jejich dopad pocítí zákazníci. Funguje jak samostatně pro projekty SOA, tak dokonale integrovaný v řešení BAC pro správu celých podnikových architektur SOA.
  • HP SOA Policy Enforcer – překlenuje mezeru mezi provozní správou architektury SOA a jejím řízením za provozu. Poskytuje záruku, že služby budou splňovat technické a praktické požadavky, neboť aktivně monitoruje a prosazuje plnění požadavků na zabezpečení, výkon a další provozní hlediska. Data získaná monitorováním výkonu jsou potom předávána přímo nástroji HP Diagnostics for SOA ke komplexní analýze.

 

Řešení HP pro podporu architektury SOA poskytují doporučené postupy a nové produkty pro automatizaci procesů řízení, zajištění kvality a správy architektury SOA, která je vyžadována pro její úspěšné přijetí. HP také poskytuje služby pro rychlejší vytvoření strategie a vývoj služeb SOA. Pojetí HP odpovídá heterogenní povaze technologií používaných organizacemi a umožňuje zákazníkům efektivně nasazovat řešení SOA bez ohledu na aplikace, platformy a infrastrukturu, která už je nainstalována.


 
  

- PR -

Od tabulek k centralizovanému systému řízení výroby

Implementace ERP Vision zefektivnila využití výrobních dat


modV současné době je poměrně běžným požadavkem společností, které implementují ERP systém, vyřešení podpory řízení některých klíčových procesů. S přípravou takových řešení je obvykle spojeno nejvíce práce na projektu implementace. Na začátku často bývá představa ideálního stavu, ale chybí detailní pohled včetně uvědomění konkrétních datových toků. Popravdě ani není v silách zákazníků tyto detaily zpracovat. 

  

- PR -

50(v)tipů paní Teskové #2: SIEM aneb jak se z logů dělá příběh a z příběhu varování

Teskalab LogoV minulém díle jsme si povídali o tom, co je to log management a proč je důležitý. Je to takový základ IT hygieny. Něco jako kartáček na zuby pro vaše IT. A řekněme si na rovinu, žádná velká zábava s ním není, ale zkuste to měsíc bez něj a líbit se vám to nebude. Dneska ale půjdeme o krok dál. Protože když už máte logy, je čas se na ně nejen dívat, ale také s nimi pracovat. A to se nejsnáze dělá tak, že se jim naučíte rozumět. Dovolte mi, abych vám představila dalšího hrdinu kybernetické bezpečnosti: SIEM.