facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Microsoft uvádí Silverlight 2

Nová verze platformy pro tvorbu dynamického on-line obsahu

Microsoft zpřístupnil novou verzi platformy Silverlight, řešení pro tvorbu a distribuci multimediálních dynamických aplikací prostřednictvím webového prohlížeče. Silverlight 2 přináší celou řadu nových funkcí a nástrojů, které vývojářům a tvůrcům obsahu umožňují spolupracovat a nabízet uživatelům internetu ještě zajímavější a bezpečnější aplikace a zážitky. Microsoft také oznámil záměr rozšířit podporu open source komunity prostřednictvím pokročilých vývojových funkcí pro technologii Silverlight v integrovaném vývojovém prostředí Eclipse a uvolněním nové sady ovládacích prvků Silverlight Control Pack (SCP) pod licencí Microsoft Permissive License (Ms-PL).



Silverlight 2 si mohou všichni zájemci stáhnout zdarma na stránce http://www.silverlight.cz. Zákazníci, kteří využívají stávající verzi technologie Silverlight, získají novou verzi automaticky.

Silverlight 2 přináší následující nové funkce:

  • Podpora technologie .NET Framework s Rich Base Class Library: kompatibilní část kompletního.NET Frameworku.
  • Výkonné ovládací prvky: v základním prostředí mají vývojáři k dispozici prvky DataGrid, ListBox, Slider, ScrollViewer, Calendar a mnoho dalších.
  • Pokročilá podpora skinovatelnosti a šablon: usnadňuje uživatelskou úpravu vzhledu a ovládání aplikace.
  • Velké přiblížení (Deep Zoom): přináší nedostižnou interaktivitu při prohlížení obrazového materiálu v extrémně vysokých rozlišeních.
  • Rozsáhlá podpora síťových služeb: podpora REST, WS*/SOAP, POX, RSS, a standardních HTTP služeb pro snadnou integraci se stávající infrastrukturou.
  • Rozšířená podpora .NET Framework Language: Silverlight 2 podporuje celou řadu programovacích jazyků včetně: Visual Basic, C#, JavaScript, IronPython a IronRuby. Vývojáři tak mohou snadno využít své stávající znalosti a schopnosti pro vývoj Silverlight aplikací.
  • Pokročilá ochrana obsahu: Silverlight DRM, založená na technologii PlayReady, poskytuje robustní ochranu obsahu před zneužitím.
  • Vyšší škálovatelnost a podpora vkládání reklamy: nová verze zahrnuje podporu streamování a progresivního downloadu obsahu, vkládání reklam do šířeného obsahu a pokročilou optimalizaci pro internetové vyhledávače
  • Fungující partnerský ekosystém: Celá řada partnerů, jako jsou společnosti ComponentOne, Infragistics a Telerik, nabízejí produkty, které rozšiřují možnosti vývojářů při tvorbě Silverlight aplikací ve vývojovém prostředí Visual Studio.
  • Podpora různých prohlížečů a operačních systémů: Silverlight funguje v operačních systémech Mac OS, Windows a Linux a ve všech nejrozšířenějších prohlížečích jako jsou Internet Explorer, Firefox a Safari.

Podrobné informace o změnách, které Silverlight 2 obsahuje, najdete v produktové dokumentaci Silverlight 2 na webové adrese http://www.microsoft.com/silverlight/ a také na komunitním webu http://silverlight.net.

 

Microsoft také uvolní sadu ovládacích prvků Silverlight Control Pack (SCP) a zveřejní technické specifikace Silverlight XAML Vocabulary na vývojářských webových stránkách MSDN. Specifikace Silverlight XAML Vocabulary, zveřejněné pod licencí Open Specification Promise (OSP), usnadní nezávislým vývojářům tvorbu produktů, které dokáží číst i zapisovat XAML pro Silverlight.

 

Sada ovládacích prvků Silverlight Control Pack rozšíří možnosti zabudované v technologii Silverlight o prvky DockPanel, ViewBox, TreeView, Accordion, AutoComplete. Celou sadu pak Microsoft uvolní pod licencí Microsoft Permissive License (Ms-PL) schválenou organizací Open Source Initiative.


 
  

- PR -

Transformace bankovnictví a pojišťovnictví v éře umělé inteligence

Umělá inteligence se stala hy­ba­te­lem digitální revoluce ve finančním sektoru. Přináší bezprecedentní možnosti automatizace, personalizace služeb a optimalizace rizik. Přestože potenciál AI je enormní, jen malá část bank má připravenou komplexní strategii pro její implementaci.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.