facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Master radí: Chopte se kormidla

11-master-01Nenechte odplout technologii, která mění vývoj aplikací. Přejděte s MasterDC na Kubernetes kontejnery.

                                                                               


Datacentrová společnost Master Internet uvádí novou službu kontejnerové virtualizace a privátního clusteru na technologii Kubernetes. Výstavba probíhá na míru potřebám konkrétního zákazníka a technici Masteru k ní na rozdíl od globální konkurence nabízí analýzy a konzultace migrace do nového prostředí.

Kubernetes si oblíbili vývojáři a systémoví správci po celém světě pro jeho vysokou míru automatizace, efektivnější využití výpočetních kapacit a vysokou dostupnost. Vyvinut a testován byl Kubernetes při provozu aplikací společnosti Google, díky čemuž v současnosti těží tento orchestrační nástroj z kombinace best-practices velkých hráčů a zkušeností rychle rostoucí komunity.

Co je Kubernetes?

Open-source nástroj pro orchestraci kontejnerů Kubernetes je známý také jako K8s. Zajišťuje automatizaci a efektivnější využití výpočetních kapacit. Slouží k orchestraci kontejnerů, pomáhá především při škálování a nasazování nových verzí aplikací. Deployment tak může s Kuberenetes probíhat zcela bez výpadku.

Ideální pro vývojáře aplikací

„Vývojářům kontejnerových aplikací doporučujeme Kubernetes zejména pro snadné škálování a bezvýpadkový rolling update při nasazování nových verzí,“ přibližuje technologii administrátor Masteru Jan Hrnčíř. Pokud totiž nasazujete nové kontejnery do produkce, musíte obvykle zajistit způsob, jakým přepnout z původní verze na novou. A to Kubernetes vyřeší za vás.

Privátní Kubernetes cluster od Masteru kromě vysoce dostupné managed infrastruktury zahrnuje i customizaci řešení dle preferencí. Infrastruktura může běžet výhradně na bare-metal serverech, nebo hybridním řešení. Možná je i varianta provozu z jednoho či dvou datacenter MasterDC. „V případě pokročilých služeb, mezi které Kubernetes cluster spadá, zkrátka postupujeme vždy dle požadavků klienta,“ říká Hrnčíř.


11-master-02-420
Obr. 1: Master Internet staví vysoce dostupné Kubernetes clustery. Zákazníci mohou využít i hybridní infrastrukturu, kdy management Kubernetes poběží na vysoce dostupném cloudu a výpočetní kapacita na bare-metal serverech.

Proč byste měli uvažovat o Kubernetes od MasterDC?

  1. Bezvýpadkový rolling-update a rollback – Nejenže deployment probíhá bez výpadku. Při nasazení nových verzí aplikace udržuje Kubernetes repliky obou verzí pro případný rollback na předešlou verzi.
  2. Chytré řešení ukládání citlivých dat – Vestavěný objekt secrects slouží pro uchování a cílené sdílení citlivých dat jako jsou například tokeny, hesla, klíče a další.
  3. Vysoká dostupnost na všech úrovních – Mimo základní multi-master roli je vysoká dostupnost zajištěna i na úrovni etcd, load balancerů a celé fyzické úrovni včetně napájení a konektivity.

Kdo je Master Internet?

Na trhu s hostingovými a telekomunikačními službami se Master Internet pohybuje od roku 1998. Za dvacet let zkušeností v této oblasti vyrostl Master v předního provozovatele datacenter s vlastními cloudovými platformami v Česku a vývojovým týmem MasterAPP. Z datových center MasterDC v Praze a Brně dodává zákazníkům komplexní infrastrukturní řešení včetně vývoje software. Dlouhodobě spolupracuje s dodavateli špičkového hardware a softwarových technologií.