Funkčnost testovací verze Windows 7 končí

Neomezené fungování testovací verze klientského operačního systému Windows 7 a serverového operačního systému Windows Server 2008 R2 se chýlí ke konci. Od poloviny února budou uživatelé Release Candidate verze obou systémů průběně informováni o blížícím se ukončení platnosti testovacích verzí, a od 1. března se pak produkty v testovací verzi začnou každé dvě hodiny restartovat. Při restartování systému přitom nebude docházet k automatickému uložení dat, a je tedy nutné s touto skutečností počítat. Po 1. červnu pak systémy uživateli umožní pouze zálohu dat.



Uživatelé, kteří by rádi u systému Windows 7 zůstali, mohou na finální verzi produktu přejít jedním z těchto způsobů:

  1. Zakoupením plné licence krabicové verze systému Windows 7 Home Premium, Professional nebo Ultimate.
  2. Zakoupením legalizační sady Get Genuine Kit. Ta je dostupná pro systém Windows 7 Professional a od března bude k dispozici v edici Windows 7 Home Premium.
  3. Firmy a organizace, které používaly systém Windows 7 RC, mohou také uzavřít legalizační smlouvu Get Genuine Windows Agreement. V rámci této smlouvy získávají licenci systému Windows 7 Professional.
  4. Uživatelé také mohou zvážit nákup nového počítače s OEM licencí systému Windows 7 a nahradit tak například starší počítače.

Při přechodu ze systému Windows 7 RC mohou uživatelé použít nástroj „Migrace profilu uživatele“ (Windows Easy Transfer), který umožňuje přenést soubory a nastavení do jiného umístění před instalací systému Windows 7. Přímá možnost upgradu z RC verze na finální verzi není ze strany společnosti Microsoft podporována. Více informací o ukončení platnosti systému Windows 7 ve verzi Release Candidate najdete na stránkách http://windowsteamblog.com/blogs/windows7/archive/2010/02/01/important-reminder-regarding-expiration-of-the-windows-7-rc.aspx a http://support.microsoft.com/kb/971767.

 

Uživatelé testovací verze systému Windows Server 2008 R2 mohou přejít na finální verzi serveru těmito způsoby:

  1. Zakoupením krabicové verze systému Windows Server 2008 R2.
  2. Zakoupením licence systému Windows Server 2008 R2 v některém z multilicenčních programů.
  3. Pořízením si nového serveru s OEM licencí systému Windows Server 2008 R2.

Vedle ukončení platnosti testovací verze systému Windows Server 2008 R2 dochází od 1. července také k ukončení životního cyklu a podpory serverového operačního systému Windows Server 2000. Po tomto datu nebudou mít uživatelé tohoto systému přístup k bezpečnostním a dalším aktualizacím. Více informací o ukončení podpory sytému Windows Server 2000 a o možnostech přechodu na nejnovější verzi Windows Server 2008 R2 lze nalézt na stránkách http://support.microsoft.com/ph/1131#tab0.


 
  

- PR -

Co byste měli očekávat od svého dodavatele síťových řešení?

Výběr správného dodavatele síťových komponent může zásadně ovlivnit úspěch vašich projektů, stejně jako celkový provoz a spolehlivost vaší síťové infrastruktury.

  

- PR -

Když data nedávají smysl, nedává smysl ani byznys

Zatímco v minulém vydání IT Systems jsme se věnovali digitalizaci ve výrobě, logistice, retailu a e-commerce, tentokrát jsme se zaměřili na využití IT ve veřejném sektoru, zdravotnictví a ve světě financí. Tato regulovaná odvětví představují specifické prostředí nejen ve vztahu k IT. Přesto i pro ně platí, že digitalizace zásadním způsobem ovlivňuje jejich fungování a klíčové procesy.