facebook LinkedIN LinkedIN - follow

ALVAO pomáhá digitalizovat podporu záchranných sborů linky 155 na Slovensku

Projekt Přehled v majetku a digitalizace interních služeb pro záchranné sbory díky Operačnému stredisku ZZS SR, ALVAO a Microsoft Azure se stal vítězným řešením 22. ročníku Microsoft Awards v kategorii Community Response Award.


Operačné strediskoMicrosoft Awards 20221 Víťaz Slovensko

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR je unikátní typ zdravotnického zařízení. Sdružuje stovky zásahových skupin rozmístěných po celé SR a řídí linku 155.

Cílem projektu bylo zajistit pro tým záchranné služby celkovou podporu, aby mohl pracovník snadno nahlásit jakoukoliv závadu přímo z vozidla, případně zjistit stav zařízení, které využívá. Možnost připojit se do systému odkudkoli ocenili pracovníci střediska hlavně v loňském roce, kdy docházelo k maximálnímu vytížení vozidel a techniky. Díky zavedení efektivního systému na sledování závad se zkrátil čas řešení žádostí z jednoho až třech měsíců na maximálně týden.

„V rámci digitalizace jsme se zaměřili především na majetek, který dáváme záchranářům do terénu. V sanitkách řešíme navigace prostřednictvím smartphonů za sklem. Vzhledem k velkému množství lokací je instalace poměrně problematická, stejně tak dohledávání majetku. Díky Asset Managementu zvládáme tyto údaje přesně evidovat a poté pružně reagovat na vzniklé situace,“ komentuje situaci Marián Podmajerský, vedoucí odboru informačních a komunikačních technologií Operačního střediska ZZS SR, který v dubnu vystoupí na konferenci ALVAO Inspiration Day 2022.

ALVAO Inspiration Day