Pirátská strana
facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Zavedení digitalizace už nemusí trvat měsíce, ale dny

Konica MinoltaDigitální transformace stále představuje pro velkou část českých firem velkou výzvu. Nechtějí si nechat ujet vlak, ale obávají se časové náročnosti implementace nových systémů. Doby, kdy jste potřebovali k zavedení elektronické správy dokumentů měsíce, jsou už naštěstí pryč.


Příkladem může být nové řešení KM Flows od Konica Minolta, které zkracuje potřebnou dobu až na jednotky dnů.

Prostor pro digitalizaci je mezi českými firmami i přes rostoucí poptávku stále velký. Největší rezervy přitom mají malé a střední firmy, které v lepším případě po digitalizaci pracují s dokumenty na sdílených discích a ve složkách. „To není ideální jak z pohledu bezpečnosti, tak komfortu práce. Dnes lze totiž k dokumentům, jejich připomínkování a schvalování přistupovat vzdáleně, odkudkoli,“ upozornil Lukáš Král, produktový manažer ECM Konica Minolta Business Solutions Czech.

Konica Minolta zužitkovala více než pět let zkušeností s digitalizačními službami a přenesla je do univerzálních šablon a předdefinovaných procesů. Na jejich základě vyvinula vlastní řešení KM Flows, které u zákazníka rychle nasadí s většinou požadovaných funkcionalit a v případě potřeby následně už jen upraví. Rozsáhlé zákaznické analýzy, které byly standardním postupem při zavádění digitalizačních služeb, tak už v případě KM Flows nejsou zapotřebí a instalace je podstatně jednodušší.

„Vlastně tak reagujeme na požadavky malých a středních firem, které nám říkaly: ‘My se tak moc nelišíme, dejte nám, co máte ve standardu.‘,“ podotkl Lukáš Král a dodal: „Řešení KM Flows je nezávislé na prostředí, ve kterém běží, a snadno se integruje do okolních systémů. Může být nasazeno na stávající infrastruktuře zákazníka, ale nabízíme ho i kompletně jako cloudovou službu (SaaS).“

FlowCap

Nezávislé nástroje

Balíček KM Flows je složený z nástrojů FlowCap a FlowDoc. Ty jsou navzájem nezávislé, ale zároveň se doplňují. S pomocí FlowCap nabízí Konica Minolta prostřednictvím mobilní aplikace nebo multifunkčního zařízení jednoduchou konverzi dokumentu do editovatelného nebo prohledávatelného formátu.

Zpracované dokumenty pak mohou být uloženy v navazujícím úložišti FlowDoc nebo jakémkoli jiném digitálním úložišti, jako je cloud, síťové disky nebo e-mail. Takto zdigitalizované dokumenty mohou být samozřejmě použity také v dalších systémech (ERP, DMS, atd.). FlowDoc však nabízí proti konkurenci jednu zásadní výhodu. Dokumenty netřídí do adresářové struktury, která se časem zákonitě stává natolik nepřehlednou, ale podle kontextu.

Dokumenty uložené v úložišti jsou opatřeny metadaty, která mohou obsahovat například informace, o jaký typ dokumentu jde, jakého zákazníka se týká, kdy byl vytvořený a kdo tento dokument může otevřít či editovat. FlowDoc samozřejmě také podporuje týmovou práci nad dokumenty. Umožňuje komentování, potvrzování, verzování dokumentů a jejich schvalování v podobě řízené dokumentace, a to i na mobilním zařízení.


 
Helios