Asseco Helios 1
facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Digitalizaci rakouského archivu provede Siemens

Rakouský státní archiv společně s Rakouským spolkovým kancléřstvím pověřil společnost Siemens IT Solutions and Services elektronizací uložených historických dokumentů. Součástí rozsáhlého projektu je i vytvoření všeobecné licence, která umožňuje bezplatné používání archivačního řešení i veřejným úřadům všech zemí, měst a obcí. Siemens bude podporu elektronického archivu zajišťovat osm let a pro Státní archiv zřídí i internetový obchod. Převod elektronických spisů se do nově zřízeného elektronického archivu musí uskutečnit podle nařízení vlády nejpozději do deseti let po té, co se s nimi naposledy pracovalo.

Jedním z úkolů společnosti Siemens IT Solutions and Services je také zavést taková technická, infrastrukturní a organizační opatření, aby se zabránilo ztrátě a poškození informací uložených v dlouhodobém digitálním archivu. Pro trvalé uložení dat bez rizika poškození budou použita multiredundantní úložiště - data budou uložena na dvou místech, v datovém středisku koncernu Siemens ve Vídni a v ústředním záložním systému spolkové vlády, který se nachází v bunkru v hloubce 300 m v St. Johann in Pongau a slouží jako datové úložiště s vysokým stupněm zabezpečení. Součástí smlouvy je i dodání hardwarového zařízení a jeho aktualizace po 60 měsících od instalace.

 
  

- Inzerce -

Covid jako katalyzátor digitalizace a fenomén homeworkingu

IT Systems 1-2/2021V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili na odvětví, která v současné době prochází velmi turbulentním vývojem. Vím, že se to dnes dá říct prakticky o všech oblastech našeho života, ovšem retail, logistika a potravinářský průmysl jsou navíc názorným příkladem, proč je pandemie onemocnění covid označována za katalyzátor digitalizace desetiletí. Pokud totiž ještě někdo pochyboval o významu digitalizace, musel v loňském roce prozřít.

  

- Inzerce -

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

Moderní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.