Digitalizaci rakouského archivu provede Siemens

Rakouský státní archiv společně s Rakouským spolkovým kancléřstvím pověřil společnost Siemens IT Solutions and Services elektronizací uložených historických dokumentů. Součástí rozsáhlého projektu je i vytvoření všeobecné licence, která umožňuje bezplatné používání archivačního řešení i veřejným úřadům všech zemí, měst a obcí. Siemens bude podporu elektronického archivu zajišťovat osm let a pro Státní archiv zřídí i internetový obchod. Převod elektronických spisů se do nově zřízeného elektronického archivu musí uskutečnit podle nařízení vlády nejpozději do deseti let po té, co se s nimi naposledy pracovalo.

Jedním z úkolů společnosti Siemens IT Solutions and Services je také zavést taková technická, infrastrukturní a organizační opatření, aby se zabránilo ztrátě a poškození informací uložených v dlouhodobém digitálním archivu. Pro trvalé uložení dat bez rizika poškození budou použita multiredundantní úložiště - data budou uložena na dvou místech, v datovém středisku koncernu Siemens ve Vídni a v ústředním záložním systému spolkové vlády, který se nachází v bunkru v hloubce 300 m v St. Johann in Pongau a slouží jako datové úložiště s vysokým stupněm zabezpečení. Součástí smlouvy je i dodání hardwarového zařízení a jeho aktualizace po 60 měsících od instalace.

 
  

- PR -

Cesta ke konkurenceschopnosti a digitální suverenitě

AI mění rovnici suverenity


Debata o digitální suverenitě už dnes není jen teoretická. Geopolitické napětí, výpadky v dodavatelských řetězcích a rostoucí kybernetická rizika přesvědčily vlády i podniky o tom, že musejí mít kontrolu nad technologiemi, na nichž závisí jejich prosperita.

  

- PR -

WMS Forum 2026 aneb moderní logistika v praxi, nejen na slidech

Jak dnes fungují moderní sklady řízené pomocí WMS a automatizačních technologií? Konference WMS Forum 2026 pořádaná společností KODYS nabídne odborný program zaměřený na digitalizaci skladů, mobilní technologie a automatizaci logistických procesů. Součástí akce budou také návštěvy reálných skladových provozů firem Madal Bal a DF Partner.