facebook LinkedIN LinkedIN - follow

S&T CZ zajistila nový IS pro ABB

Elektro-Praga Jablonec nad Nisou

Systémový integrátor S&T CZ dokončil první etapu implementace systému na sledování a vyhodnocování výroby (MES – Manufacturing execution system) ve společnosti ABB Elektro-Praga Jablonec nad Nisou. Smlouva mezi oběma společnostmi byla podepsána na konci roku 2009 a celý projekt potrvá až do roku 2012. Cílem projektu bylo zajistit systém on-line monitoringu a kontroly efektivity jednotlivých výrobních zařízení, budoucí kontrolu správného výrobního postupu a stabilitu procesu vázaného na výrobní dávku. Součástí projektu je i licence systému PREACTOR pro plánování výroby s omezenými zdroji (ASP systém).



První etapa implementace byla realizována v roce 2010 a zahrnovala systémy pro středisko finální montáže. V dalších etapách bude systém rozšířen i na provozy lisovny termoplastů, reaktoplastů, kovů a nástrojárny. Celkem bude v systému zahrnuto více než 50 výrobních zařízení.

 

Výsledný systém je realizován na platformě Wonderware. Základním kamenem je licence Wonderware System Platform doplněná o modul sledování efektivity zařízení Wonderware Performance Software. Do budoucna bude rozšířen o modul traceability (rodokmene) výrobku Wonderware Operation Module. Systém byl upraven na míru podle požadavků zákazníka a data jsou pořizována přímo z výrobních zařízení. Uživatelské rozhraní je realizováno moderními panelPC umístěnými přímo ve výrobním procesu. Prezentace dat odpovědným osobám je pak zajištěna předpřipraveným výrobním Internet/Intranet portálem.


 
  

- PR -

Modernizace IS je příležitost přehodnotit způsob práce

IT Systems 4/2025V aktuálním vydání IT Systems bych chtěl upozornit především na přílohu věnovanou kybernetické bezpečnosti. Jde o problematiku, které se věnujeme prakticky v každém vydání. Neustále se totiž vyvíjí a rozšiřuje. Tematická příloha Cyber Security je příležitostí podívat se podrobněji, jakým kybernetickým hrozbám dnes musíme čelit a jak se před nimi můžeme chránit. Kromě kybernetické bezpečnosti jsme se zaměřili také na digitalizaci průmyslu.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.