facebook

Nové rozhraní Universal Robots pro vstřikovací aplikace zrychluje instalaci kobotů

Universal RobotsLídr trhu s kolaborativními roboty představuje speciální rozhraní pro vstřikovací aplikace IMMI. Jde o jednoduché a uživatelsky přívětivé řešení pro výrobce plastových dílů, kteří tak mohou snadněji integrovat systém Universal Robots se svými vstřikovacími stroji.


Výrobci plastových dílů v čím dál větší míře spoléhají na obsluhu vstřikovacích strojů kolaborativními roboty (koboty). Díky uvedení nového rozhraní pro vstřikovací aplikace (IMMI) je komunikace mezi koboty e-Series a vstřikovacími stroji rychlá a jednoduchá. IMMI podporuje všechny vstřikovací stroje s komunikačním rozhraním EUROMAP 67, nebo SPI AN-146.

Očekává se, že celosvětový trh pro koboty v odvětví plastů a polymerů poroste v příštích pěti letech exponenciálně, a to z 250 milionů USD v roce 2020 na 1,5 miliardy USD v roce 2025. Podle BIS Research bude právě v tomto odvětví v roce 2020 nasazeno 15 % všech kobotů. Nejčastěji koboty pomáhají v rámci formování vstřikováním, a automatizují procesy, jakým je například vkládání zálisků do forem a pohyblivých částí. To jsou úkoly vyžadující vysokou opakovatelnost, složité pohyby a náročné úhly, díky čemuž jsou vhodné pro šestiosé roboty od Universal Robots (UR). Roboty mohou být namontovány nad nebo vedle vstřikovacího lisu a mohou pracovat vedle lidských pracovníků bez bezpečnostních klecí (po analýze rizik), což šetří cenný prostor ve výrobě.

„Vstřikovací lisy mají mnoho vstupů a výstupů, které ovlivňují složitost lisovacího procesu,“ říká Joe Campbell, senior manažer vývoje aplikací ve společnosti Universal Robots. „Standardizovaná rozhraní umožňují snadnou integraci a vyměnitelnost. Prostřednictvím IMMI dáváme výrobci možnost nastavit, programovat a řídit celý proces aplikace pomocí ovládacího panelu kobota UR. Ve spojení s flexibilitou polohování a dodatečnou mírou volnosti u našich robotů ve srovnání s tradičními průmyslovými roboty přinášíme našim zákazníkům opravdu užitečné řešení.“

IMMI se nainstaluje do rozhraní UR za méně než deset minut, nabízí hlubokou integraci s robotickým systémem, včetně bezpečnostní funkce, a využívá rozšiřující port řídicí skříňky řady e-Series pro snadnou montáž a uspořádání kabelů. Pro snadné uživatelské programování je k dispozici šablona IMMI pro operační systém Universal Robots Polyscope. IMMI je nyní k dispozici prostřednictvím rychle se rozšiřující platformy UR +, která je certifikována pro bezproblémovou kompatibilitu s koboty UR.

Více informací o využití kobotů pro vstřikovací aplikace najdete na blogu: https://blog.universal-robots.com/topic/injection-molding