Qualiform přechází na outsourcing IT

Síť zkušeben stavebních hmot Qualiform, která poskytuje služby v oblasti certifikací, zkušebnictví, posuzování shody nebo technického dozoru, se rozhodla přejít na kompletní outsourcing svého IT oddělení. O správu a rozvoj jejího IT se od září letošního roku nově stará externí dodavatel, společnost ANECT, která firmě pronajímá i veškerý potřebný hardware a software. ANECT se bude starat o veškerou správu, servis a rozvoj IT společnosti Qualiform. Potřebná zařízení a technologie bude firmě dodávat a instalovat formou pronájmu. Celkové roční náklady takového řešení se pohybují v řádu několika milionů korun, společnost Qualiform však přesto ušetří až statisíce.



Přínosem outsourcovaného řešení IT služeb je vedle finančních úspor i možnost rychleji reagovat na měnící se podmínky IT prostředí, tedy operativně a takřka okamžitě rozvíjet veškeré IT v souladu s trendy na trhu. Výhodou je i větší provázanost všech služeb, jednotné uživatelské prostředí pro pracovníky firmy nebo zjednodušení při účtování, protože vše probíhá v rámci jediné měsíční faktury.

 

V rámci uvádění projektu do provozu již proběhly audity softwaru a hardwaru a došlo k převzetí správy IT. V následujících měsících se dodavatel outsourcovaného řešení zaměří na stabilizaci a naplánuje další rozvoj.


 
  

- PR -

Co byste měli očekávat od svého dodavatele síťových řešení?

Výběr správného dodavatele síťových komponent může zásadně ovlivnit úspěch vašich projektů, stejně jako celkový provoz a spolehlivost vaší síťové infrastruktury.

  

- PR -

Začíná éra výkonných multigigabitových PoE přepínačů

Společnost Zyxel Networks oznámila uvedení nové produktové řady přepínačů XMG2230. Tuto řadu tvoří nejmodernější multigigabitové Layer 3 přístupové PoE přepínače XMG2230-28HP a XMG2230-52HP vyvinuté s důrazem na zjednodušení a optimalizaci sítí malých a středně velkých podniků. Nové přepínače poskytují špičkový výkon, vysokou kapacitu napájení přes ethernet a robustní design.