Acronis
facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Vysoká dostupnost Synology UC3200 zkrátí dobu výpadku na minimum

SynologyVysoká dostupnost dat je spolu se zálohováním důležitou součástí dnešního světa IT. V případě havárie totiž potřebujeme odpovědět na dvě otázky: „Jaká je akceptovatelná hranice pro ztrátu dat?“ A „Jaká je akceptovatelná doba výpadku?.“


Synology UC3200 míří právě na ty uživatele, kteří potřebují dobu výpadku zkrátit na minimum.

Synology UC3200 představuje IP SAN s dvojicí řadičů fungujících v active-active režimu, který je zaměřen na plnění funkce iSCSI úložiště pro virtualizační prostředí, pracující s kritickými daty. Poskytuje vysokou dostupnost dat v případě havárie.

Synology působí na trhu 20 let, během této doby se společnost stala jedničkou na trhu v oblasti NAS. UC3200 představuje první IP SAN s active- active technologií tohoto výrobce a zúročuje získané zkušenosti. Doplňuje tím dvě, již existující řešení vysoké dostupnosti, a to Synology High-Availibility a Active-Pasive řešení reprezentováno modelem SA3200D.

Zatímco Synology High Availibility kombinuje dva identické Synology NAS do clusteru vysoké dostupnosti a poskytuje tím redundance ne jenom na úrovni výpočetních jednotek, ale i úložiště, SA3200D představuje řešení vysoké dostupnosti v jednom těle. Dva řadiče jsou kombinovány s jedním úložištěm v jednom těle a poskytují tak možnosti uspořit náklady oproti Synology High Availibility a také místo potřebné pro montáž zařízení.

Proč zvolit Synology UC3200:

 • Cenově atraktivní řešení vysoké dostupnosti
 • Nižší náklady na disky (sdílené oběma kontrolery)
 • Flexibilita při výběru z disků mnoha výrobců
 • Rychlý failover
 • Krátké Snapshot intervaly
 • Vestavěná SSD write-cache
 • Vysoký výkon i při snapshotu (Redirect-on-write)

UC3200 přichází s mnoha jedinečnými řešeními. Operační systém DSM, dobře známý ze všech Synology NAS, je v tomto případě optimalizovaný pro nejvyšší výkon a vysokou spolehlivost, přičemž si ale zachovává svou jednoduchost a intuitivnost. Umožňuje správu dvou kontrolerů z jednoho rozhraní. Systém v této verzi nese název DSM UC.

Jak je již zvykem, nechybí certifikace pro nejrozšířenější virtualizační systémy, jako je VMware, Citrix, OpenStack nebo Hyper-V. Zachována zůstala rovněž funkce Snapshot Replication, pomocí které je možné vytvořit až 4096 snímků celého sytému a nabízí tak téměř okamžitou ochranu dat, a to jak manuálně, tak i plánovaně.

Z hardwarových řešení zaujme modul SATA DOM, který izoluje operační systém DSM UC od běžných dat uložených na pevných discích, ale také i NTB, čili Non-Transparent Bridge, který poskytuje možnost propojit dva moduly řadiče s ohromující rychlostí a okamžitě synchronizovat mezi řadiči paměťová data, aby se zabránilo ztrátě dat v mezipaměti v případě, kdy je jeden řadič nedostupný.

Synology

Jak Synology UC3200 funguje a jak jej zprovoznit

Díky zmíněnému SATA DOM-u přichází UC3200 už s předinstalovaným operačním systémem. Zařízení nabízí možnost iSCSI MPIO failover, nebo automatického IP failover, při kterém failover spouští samotný UC3200, konfigurace je jednodušší, neboť není potřeba konfigurovat iSCSI klienta. Při této konfiguraci se očekává čas potřebný na failover do 30 sekund. Při použití iSCSI MPIO je nutné konfigurovat iSCSI klienta, samotný UC3200 nevyžaduje speciální konfiguraci. Výhoda tohoto řešení je v tom, že v některých případech může být výkon zvýšen použitím obou síťových připojení. Při použití IP failover technologie se používá vždy jen jedno síťové připojení, protože druhé slouží pro potřeby failover-u.

Proč Synology UC3200 prodávat

 • Možnost projektové podpory (zvýhodněná cena pro resellera)
 • Pomoc při výběru a bezplatná technická podpora
 • Snadná správa pomocí DSM UC
 • Update systému bez přerušení
 • Snadná reklamace
 • Široká podpora pevných disků
Distribuci zařízení Synology pro ČR zajišťují: KOBE, ATC, TECH DATA
Distribuce pro SR: Asbis, eDsystem

 
Inzerce