IT Security, Aktuality -> Analýzy - 6. 3. 2007 - -kh- [ heinige (zavináč) ccb (tečka) cz ]

Únorové testování antivirových produktů

AVC710.jpgPravidelné testy antivirových produktů jsou dílem projektu AV-Comparatives, za kterým stojí Andreas Clementi, zabývající se od roku 2004 srovnávacími testy antivirových programů, zejména z pohledu spolehlivosti detekce „In-the-Wild“ virů. Únorového testu se zúčastnilo 17 světově známých antivirových produktů, které předvedly svou práci v odhalování škodlivých kódů, jak aktuálně rozšířených, tak také již starších záležitostí. Výčet typů zahrnoval makroviry, klasické Windows viry, malware, červy, trojské koně a další.

Z hlediska zastoupení našich antivirových firem je jistě zajímavé, že jako druhý se tentokrát umístil produkt TrustPort Antivirus brněnského AEC s výsledkem 99,36 % odhalení škodlivých kódů. Lepší výsledek vykázal už jen AntiVirusKit (AVK) německé společnosti G DATA security, a to o pouhých 9 setin procenta. Třetí v celkovém pořadí skončil u nás asi celkem neznámý AntiVir PE Premium společnosti AVIRA. V "poli poražených" tak tentokrát zůstaly produkty renomovaných firem jako Symantec, McAfee, Kaspersky Labs i AVG, Alwil Software nebo Esetu. A nestačila ani 100% detekce polymorfních virů například Norton Anti-Virem od Symantecu nebo NOD32 Anti-Virem od ESETu. Za zaznamenání také stojí to, že jako poslední se mezi hodnocenými umístil produkt Live OneCare od Microsoftu.

 
  

- PR -

Revoluce ve správě dokumentů:

elektronické spisové služby musí mít atest


Digitalizace české veřejné správy zažívá v roce 2025 jeden z nejvýznamnějších milníků poslední dekády. Zavedení povinnosti používat atestovaný systém elektronické spisové služby (eSSL) proměňuje nejen trh s řešeními pro správu dokumentů, ale především každodenní praxi tisíců organizací, které se bez tzv. spisovky neobejdou. Ačkoliv se v odborných diskusích často zdůrazňuje především splnění zákonných požadavků, realita je komplexnější.