facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Pátá generace produktů ESET

ESET NOD32 Antivirus 5 a ESET Smart Security 5

Společnost ESET oznámila uvedení nových verzí svých vlajkových produktů: ESET Smart Security 5 a ESET NOD32 Antivirus 5. Nejnovější generace těchto produktů pro domácí použití nabízí vyspělejší detekční technologii a vícevrstvé bezpečnostní funkce. ESET Smart Security 5 a ESET NOD32 Antivirus 5 nabízejí řadu nových a zdokonalených funkcí. Mezi nejvýznamnějších 5 funkcí patří ESET Live Grid, ochranná technologie fungující na bázi cloud-computing, nové ovládání přenosných médií, rodičovská kontrola (pouze ESET Smart Security 5), vyspělý systém ochrany proti vniknutí (HIPS) a herní režim. Mimo jiné došlo k revoluční změně u nástroje dříve nazývaného ThreatSense.Net - tento nástroj společnosti ESET pracoval na bázi modelu cloud a sbíral data od uživatelů řešení ESET z celého světa. Tato technologie se nyní nazývá ESET Live Grid a nabízí optimalizaci skenování na základě seznamu „bezpečných” souborů.Reputace na základě režimu cloud je další metodou využívanou nejnovější generací produktů ESET, jež umožňuje zjistit, zda je daný objekt bezpečný či nikoli. Výsledkem je vyšší přesnost při detekci hrozeb a zároveň vyšší rychlost skenování.

 

Funkce Kontrola externích médií automaticky vyzve uživatele, aby nechal zkontrolovat obsah všech flash pamětí (USB, SD), firewire, CD a DVD, takže lze zablokovat konkrétní hrozby, které by se mohly do systému dostat prostřednictvím médií. Uživatel díky této funkci může přenosná média zakázat nebo povolit, a to na základě typu médií, výrobce, velikosti a dalších atributů. Vedle toho je možné nastavovat nebo blokovat různá povolení pro čtení/zápis nebo jen čtení. Tato omezení lze nastavit pro konkrétního uživatele nebo skupinu uživatelů. Uživatel se může rozhodnout přístup zablokovat a vytvořit si vlastní seznam „povolených” USB zařízení.

 

Rodičovská kontrola umožňuje blokovat stránky, které mohou obsahovat potenciálně závadný materiál, přičemž lze předem nastavit kategorie stránek, které se mají blokovat. Zároveň lze nastavit „roli” pro každý uživatelský účet, přičemž každý z těchto účtů může mít definován vlastní seznam kategorií, které je možné procházet, anebo které jsou zakázány.

 

Host Intrusion Prevention System (HIPS) nabízí další vrstvu zabezpečení a technologicky zdatným uživatelům umožňuje upravit si chování celého systému a každé jeho části. Uživatel si může definovat pravidla nebo systémový registr, procesy, aplikace a soubory.

 

Hráči počítačových her ocení Herní režim, který přejde do tichého režimu a zabrání zobrazovat vyskakovací okna, aby se maximálně šetřil výkon systému a zážitek ze hry byl co nejlepší. Díky tomu může hráč hrát nepřerušovaně a plně se soustředit na úkoly, které běží v režimu celé obrazovky.


 
  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

  

- Inzerce -

Česká IT společnost ALEF posiluje v Rumunsku partnerství s F5

ALEFČeská společnost ALEF, jeden z největších dodavatelů informačních technologií v České republice a na několika dalších evropských trzích, se stala distributorem společnosti F5 a jejích bezpečnostních řešení pro Rumunsko. Posiluje se tak více než devítiletý vztah mezi oběma firmami na Slovensku, v Maďarsku a České republice.

Helios
- inzerce -