facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Nové produkty Acronis pro správu disků

ve firemním prostředí

Společnost Acronis oznámila další generaci podnikových produktů pro správu disků Acronis Disk Director 11 Advanced Server a Acronis Disk Director 11 Advanced Workstation. Oba produkty jsou navrženy tak, aby zkrátily dobu, kterou musí správci IT vynakládat na základní správu a údržbu pevných disků pro dosažení vyššího výkonu a zabezpečení firemních dat. Acronis Disk Director 11 Advanced Server a Acronis Disk Director 11 Advanced Workstation zjednodušují přesouvání, změnu velikosti a vytváření diskových oddílů na místních a vzdálených počítačích. Spojují v sobě několik funkcí zkracujících dobu, kterou správci IT potřebují pro převádění, změnu velikosti, kopírování, rozdělení a sloučení místních i vzdálených svazků. Mezi další vlastnosti patří podpora prokládaných svazků pro zvýšení výkonnosti, centrální konzola pro správu a vylepšené uživatelské rozhraní. Nové produkty zahrnují podporu pro Windows Server 2008 a Windows 2008 R2 ve verzi Advanced Server a Windows 7 ve verzi Advanced Workstation.Nové vlastnosti:

  • Podpora dynamických disků – Svazky rozkládající se přes několik disků, navíc převod stávajících základních disků na dynamické.
  • Podpora disků typu GPT – Lze vytvářet svazky větší než 2 TB a dosáhnout vyšší odolnosti proti potenciálnímu poškození dat.
  • Přidání nebo rozložení zrcadlených svazků – Přidáním zrcadlení můžete v jediné akci ze základního nebo jednoduchého svazku vytvořit svazek odolný proti chybám. Pokud je na disku, který obsahuje jedno ze zrcadlení, potřeba nepřiděleného prostoru navíc, můžete zrcadlení odebrat.
  • Svazek rozložený se přes několik fyzických disků – Systém můžete optimalizovat spojením volného místa na různých pevných discích a získat větší svazky.
  • Převod disků typu MBR na GPT a naopak – Tuto funkci můžete využít pro vytvoření svazku, jehož velikost je větší než 2 TB, nebo když na jednom disku potřebujete více než čtyři primární svazky.
  • Klonování disku na náhradní HDD – Základní disky typu MBR můžete nahradit novými disky bez reinstalace operačních systémů a aplikací.
  • Vzdálená správa – Výkonný a snadno použitelný nástroj pro správu disků a svazků v místních a vzdálených počítačích .

 

Acronis Disk Director 11 Advanced Workstation podporuje systémy Windows 7, Windows Vista a Windows XP.

 

Acronis Disk Director 11 Advanced Server podporuje systém Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2003 a Windows Server 2003 R2.

 

Oba produkty jsou k dispozici v anglické verzi a nebudou lokalizovány do českého jazyka.


 
  

- Inzerce -

Informační systém ABRA Gen podporuje efektivní výrobu, servis a prodej letadel

ABRASkupina OK Aviation Group zajišťuje prostřednictvím pěti dceřiných společností zákazníkům vše pro soukromé létání od výroby, prodeje značek PILATUS, PIPER, DYNAMIC, ADVANTIC a servisu letadel přes letový provoz až po letištní služby a pilotní výcvik. Firma hledala nástroj, který by jí pomohl efektivně řídit výrobní a servisní procesy a evidovat rozsáhlou dokumentaci na jednom místě.

  

- Inzerce -

Úsměv namísto podpisu a robot na místě prodavače

IT Systems 11/2020V novém vydání IT Systems se věnujeme trendům v digitalizaci bankovnictví a finančního sektoru, který je sice vnímán jako velmi konzervativní odvětví, ale ve vztahu k informačním technologiím patří naopak mezi ty nejprogresivnější. Tlak konkurence i nebankovních institucí a požadavky zákazníků totiž nutí celé odvětví, aby přijímalo nejnovější technologie.