Nové edice AVG 9.0 pro firemní uživatele

Společnost AVG Technologies uvedla na trh nejnovější verze svých bezpečnostních řešení pro malé a střední podniky – AVG Internet Security Business Edition 9.0 a AVG Anti-Virus Business Edition 9.0. Produkty AVG ve verzi 9.0 mají až o 50 % kratší testovací dobu, což minimalizuje dopady na produktivitu. Kombinované jádro AVG 9.0 označuje při první kontrole soubory jako bezpečné, či naopak potenciálně nebezpečné. Při následné kontrole pak bezpečné soubory ignoruje, pokud se nezmění jejich struktura. Řešení AVG pro malé a střední podniky zaručují optimální ochranu v reálném čase. Základem je ochrana před známými hrozbami využívající aktuální databáze virových signatur. K ní připojuje AVG ve verzi 9.0 nejnovější behaviorální a in-the-cloud technologie, včetně tzv. white listování na obranu před desítkami tisíc nových hrozeb, které se denně na internetu objevují.



AVG Internet Security plně integruje moduly rezidentního štítu, firewallu a ochrany dat. Mohou sdílet informace o zjištěném malwaru, což zvyšuje schopnost AVG objevovat a odstraňovat většinu škodlivých kódů, pro něž ještě nebyly zveřejněny signatury. Firewall je nyní mnohem méně rušivý. Nová databáze důvěryhodných aplikací a certifikátů umožňuje bez interakce s uživatelem „posoudit“ relativní bezpečnost běžících procesů a ty nebezpečné zablokovat.

 

Klíčová zlepšení produktů AVG ve verzi 9.0 pro malé a střední podniky spočívají i v minimalizaci nároků na správu. Zjednodušila a zkrátila se doba instalace a nové nástroje umožňují administrátorovi nastavit způsob, jakým AVG pracuje při ochraně sítě. Nový „update manager“ automaticky zajišťuje, že je firma vždy chráněna proti nejnovějším hrozbám. Záchranné CD, založené na Linuxu, pak v případě infekce umožňuje obnovit síť. AVG samozřejmě také malým a středním podnikům nabízí profesionální technickou podporu.

 

AVG Internet Security Business Edition 9.0 obsahuje funkci ochrany citlivých dat díky technologii, kterou firma získala akvizicí společnosti Sana Security začátkem letošního roku. Komponenta AVG Identity Protection (IDP) je schopna rozeznat jakékoli anomálie a blokovat škodlivé procesy. Nová funkce je ovladatelná z administrátorské konzole nebo může pracovat zcela na pozadí. Nový e-mail scanner čistí navíc e-mailovou schránku od nebezpečných příloh zpráv a odkazů. Vylepšený antispamový filtr zase brání internetovým podvodníkům v zanášení schránek a celých e-mailových serverů. Webový štít pak minimalizuje riziko virové nákazy při stahování či výměně souborů.


 
  

- PR -

MSP služby N-able chrání KOVHRON

před kybernetickými riziky


Společnost KOVHRON je strojírenská firma ze Slovenska, která působí na trhu již více než 23 let. Specializuje se na výrobu různých plechových komponent pro široké spektrum odvětví. Její výrobky nacházejí uplatnění například v elektrotechnickém průmyslu, ve fotovoltaice, při výrobě rozvaděčů, startérů nebo ohřívačů kapalin. 

  

- PR -

Konec pálení tokenů, trh tlačí na návratnost

BIQ Group spouští AI hub a jeho tým letos rozšíří na dvojnásobek


Slabý datový základ je příčinou pomalého růstu a nízké efektivity firem, a to navzdory implementaci AI. To má zásadní vliv i na návratnost AI projektů, podle studie State of AI in Business od MIT jich přitom selže až 95 %. Technologická skupina BIQ Group reaguje na tento stav spuštěním AI hubu, který pomáhá stavět datový základ a zavádět umělou inteligenci napříč organizací. K tomu využívá zaběhnuté ekosystémy Microsoft, SAP, Kentico či Atlassian. Tým nyní čítá 11 lidí a letos plánuje vyrůst na dvojnásobek. Aktuálně se podílí na projektech pro společnosti DPD SK, Veacom či GTS Alive.