Nepodařilo se připojit k serveru.
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Nepodařilo se připojit k serveru.
Nepodařilo se připojit k serveru.
Nepodařilo se připojit k serveru.
Nepodařilo se připojit k serveru.

JELÍNEK interiér roste bezpečně s Kerio Control a Kerio Connect

JELÍNEK interiérJELÍNEK interiér je přední výrobní společností, která dodává kom­plet­ní vybavení interiérů včetně nábytku, schodišť, zábradlí, dveří, podlah, obkladů a dalších interiérový ch prvků. Vše vyrábí a kompletně montuje po celé ČR a SR. Zaměřuje se jak na standardní konfekční vý robu, tak na unikátní zákaznické návrhy ve spolupráci s bytovými architekty a designéry.


Vzhledem k dlouhodobému růstu společnost každým rokem rozšiřuje svou výrobu a zdroje a s tím také musí rozvíjet svou informační infrastrukturu.

Výrobky, zboží a služby JELÍNEK interiér jsou dostupné na www.jelinek-interier.cz.

Výzvy

Firma v rámci svých činností řeší řadu procesů spojených s návrhem a přípravou výroby, komunikací se zákazníky a v poslední době stále více i e-commerce aktivitami, které dnes tvoří až 70 % objemu prodeje. Vedle nárůstu objemu objednávek společnost rovněž rozšiřuje svou geografickou expanzi prostřednictvím poboček v České republice a brzy i na Slovensku. Firma konstantě pracuje na rozvoji produktového portfolia a musí reagovat na nejnovější trendy a výzvy. Těmi jsou hlavně komplexnější nároky zákazníka na instalaci a aktuálně také tlak na digitalizaci projektů vzhledem k rozprostřenosti poboček a omezení vyplývajících z proti-covidových opatření. Díky tomu všemu se musí stále více spoléhat na správné komunikační a bezpečnostní nástroje.

Řešení a přínosy

Společnost dlouhodobě využívá řešení Kerio Connect a Kerio Control. Kerio Connect, který je nainstalován jako klient a poštovní server s doplňkem umožňujícím přístup z Microsoft Outlook, slouží jako platforma pro komunikaci se zákazníky a uvnitř podniku za situace, kdy řada zaměstnanců sídlí na pobočkách po celé republice a někteří také pracují z domova. Zejména pro ty je pak určena funkcionalita VPN připojení v rámci řešení Kerio Control umožňující zabezpečené připojení do firemní sítě prakticky odkudkoliv. Vedle VPN propojení je druhou stěžejní funkčností Kerio Control ochrana celé sítě firewallem.

Vzhledem k dynamické expanzi společnosti a propojenosti centrály a poboček bylo nutné neustále rozšiřovat síť o nové uživatele. Firma proto hledala co nejefektivnější způsob, jak udržet co maximální IT bezpečnost i během svého růstu a nalezla ho v licenčním modelu GFI Unlimited. Díky GFI Unlimited si zákazník nemusí kupovat každou licenci zvlášť, ale za cenu jednoho produktu umožňuje neomezené propojení lokálních sítí jednotlivých poboček do VPN a jednotný přístup do internetu.

Jednou z hlavních výhod modelu GFI Unlimited je obecně výhodnější cena balíčku produktů než v případě licencování každého produktu zvlášť. Součástí plánů firmy do budoucna je ještě více využít výhodného licencování Unlimited a nasadit nástroj GFI LanGuard umožňující efektivní vzdálenou správu záplatování v geograficky distribuovanému prostředí, který by sloužil jako další vrstva ochrany sítě zákazníka.

Spolehlivý partner

„Po nasazení Connectu a následném nasazení Controlu bylo GFI Unlimited logickým vyústěním, které nám pomohlo v rozvoji společnosti a propojení nově vznikajících poboček. Pro nás je nejdůležitější, že s využitím Kerio Control může každý náš pracovník fungovat, ať už je kdekoliv, jako kdyby seděl v naší centrále. Tím pádem můžeme mít všechna data na jednom místě chráněná jedním firewallem, což zaručuje vysokou míru bezpečnosti. Bonusem je pak určitě také přehlednější a snazší práce uživatelů s daty a jejich vyšší produktivita,“ řekl Adam Jelínek, jednatel společnosti JELÍNEK interiér s.r.o.

„Na poli IT pro velikost naší společnosti potřebujeme profesionálního partnera, abychom drželi krok v rozvoji infrastruktury a se společností NanoCom IT Services s.r.o. jsme v tomto ohledu nadmíru spokojení. Odborníci ze společnosti NanoCom umějí rozlišit naše potřeby, abychom nepodcenili jakékoliv hrozby a zároveň abychom ze stávajících nástrojů dokázali vytěžit maximum a byli co nejefektivnější.“


 
Nepodařilo se připojit k serveru.