- Přehledy IS
- APS (25)
- BPM - procesní řízení (23)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (31)
- CRM (52)
- DMS/ECM - správa dokumentů (19)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (75)
- HRM (28)
- ITSM (6)
- MES (33)
- Řízení výroby (36)
- WMS (28)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (41)
- Dodavatelé CRM (38)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (66)
- Informační bezpečnost (48)
- IT řešení pro logistiku (48)
- IT řešení pro stavebnictví (26)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (27)


















![]() | Přihlaste se k odběru zpravodaje SystemNEWS na LinkedIn, který každý týden přináší výběr článků z oblasti podnikové informatiky | |
![]() | ||
Je umělá inteligence pro síťovou bezpečnost požehnáním, nebo prokletím?
Otázku uvedenou v titulku tohoto článku si dnes kladou všichni, kdo
mají co do činění s kybernetickou bezpečností. Na jedné straně může
umělá inteligence posloužit k identifikaci a odhalení nových potenciálních hrozeb. Na straně druhé ji ale mohou kybernetičtí zločinci
využít k urychlení své práce a k určení nových a sofistikovanějších
způsobů, jak překonat ochranu sítí.
I přes neexistenci jednoduché odpovědi není důvod k obavám, protože v kontextu neustálého boje, který v pozadí probíhá mezi kybernetickými zločinci a společnostmi poskytujícími ochranu IT, umělá inteligence a strojové učení představují pouze nejnovější nástroje, které lze využít k získání výhody před protivníkem.
Zyxel Networks a další společnosti zabývající se ochranou sítí a digitální infrastruktury musí tyto nové technologie aktivně využívat, aby neztratily náskok v tomto nikdy nekončícím závodě a dokázaly potenciál umělé inteligence naplno uplatnit ve prospěch zabezpečení sítí.
Zabezpečení sítí musí být skutečně účinné a jednoduché, protože většina majitelů a manažerů malých firem poslouchá historky o kybernetické kriminalitě a o škodách, které mohou způsobit jejich aktivity. Po nějaké době všechny tyto historky znějí stejně. To ale nic nemění na faktu, že je důležité zabránit průniku virů a hackerů do vaší sítě a zajistit ochranu osobních údajů. Malé a střední podniky se prostě jen chtějí soustředit na svou práci a nezatěžovat se starostmi o digitální bezpečnost.
Také my jsme přesvědčeni, že zabezpečení sítí by mělo být co nejjednodušší, a proto jsme vyvinuli novou řadu unifikovaných bezpečnostních bran, které bez zbytečných složitostí poskytují veškerou ochranu potřebnou pro sítě malých firem. Použitím našeho firewallu jakožto brány mezi vaší sítí a internetem se můžete chránit před hrozbami, jako jsou viry a krádeže osobních údajů, zablokovat nevyžádané e-maily dle IP adresy serveru a aplikovat jednoduchá pravidla, která budou řídit, jaký typ obsahu může být přes připojení odesílán.
Umělou inteligenci a strojové učení
už využíváme v našich bezpečnostních
produktech a v cloudové platformě Nebula,
abychom měli jistotu, že zákazníkům
a partnerům poskytujeme nejlepší možnou
ochranu a abychom spolu s nimi vždy měli
před kybernetickými zločinci náskok.
Nové firewally USG budou na trh postupně přicházet v průběhu letošního roku, přičemž prvním z nich bude model USG LITE 60AX, jehož premiéra byla letos v červnu. Na uvedení těchto nových bezpečnostních produktů jsme se těšili, protože jsme přesvědčeni, že zákazníkům z řad malých firem poskytnou přesně to, co potřebují – robustní zabezpečení za dostupnou cenu a bez zbytečných složitostí.
![]() |
Petr Koudelka Autor je Senior Sales Engineer společnosti Zyxel Networks. |
![]() ![]() | ||||||
Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 | 1 | 2 | 3 | 4 |
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
Formulář pro přidání akce
15.5. | Konference SCADA Security |
22.5. | Akce pro automobilové dodavatele "3DEXPERIENCE... |
12.6. | Konference ABIA CZ 2025: setkání zákazníků a partnerů... |
29.9. | The Massive IoT Conference |