facebook LinkedIN LinkedIN - follow

GFI Unlimited Network Security

Vícevrstvé zabezpečení sítě

Jsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software přibližně 66 % SMB firem dnes čelí kybernetickým útokům a mnoho z nich tento souboj prohrává, protože mylně předpokládají zájem útočníků o větší společnosti.


Úspěšná strategie IT bezpečnosti se spoléhá na více bezpečnostních vrstev. Prosté zabezpečení e-mailů zabrání některým útokům, ale jiné zase nezachytí. Vícevrstvé zabezpečení již není doménou pouze velkých podniků, dovolit si je mohou i malé a středně velké společnosti.

Chytré SMB firmy budují soubor obranných opatření, které před útočníky chrání kritické body IT infrastruktury: firemní síť, přenos dat a koncová zařízení. Efektivním zabezpečením těchto bodů se významný způsobem snižuje pravděpodobnost a úspěšnost kybernetických útoků. Avšak mnoho bezpečnostních řešení na trhu je příliš komplikovaných či správa produktů od různých dodavatelů je příliš náročná.

GFI Software proto využila již zavedenou softwarovou knihovnu GFI Unlimited a připravila tematicky zaměřené sady produktů GFI Unlimited Solution Sets. Pečlivě vybrané produkty v sadách umožňují rychle, jednoduše a automatizovaně zabezpečit fungování firemních sítí a elektronické pošty, které jsou dnes k zachování obchodní kontinuity SMB firmy naprosto nezbytné.

Sada GFI Unlimited Network Security splňuje všechny klíčové požadavky pro zabezpečení sítě všech kritických bodů firemního IT:

Bezpečná síť – Firewall a IPS

  • Svůj firewall v rámci Kerio Control nakonfigurujete pomocí snadno použitelných pravidel pro provoz v síti, přičemž komunikaci do sítě i ven můžete řídit na základě URL, aplikací, typů provozu a mnoha dalších parametrů.
  • Detekce a prevence průniků nepřetržitě monitoruje komunikaci do sítě i ven z ní a hledá podezřelé aktivity. V závislosti na jejich závažnosti komunikaci zaznamená nebo zablokuje.
  • Zabrání průniku virů, červů, trojských koní a spywaru do vaší sítě. Ochrana je dokonalejší než prostá kontrola souborů na přítomnost škodlivého kódu: skenuje provoz ve Vaší síti a vyhledává potenciální útoky.

Bezpečný přenos dat – Ochrana pomocí antiviru a anti-malwaru

  • Proč důvěřovat při zabezpečení elektronické pošty jedinému antivirovému enginu, když můžete využít kombinované síly čtyř? GFI Mail-Essentials dovede zapojit výkon předních značek, k nimž patří BitDefender, Avira, Kaspersky a Cyren.
  • Každý engine je charakteristický svou vlastní heuristikou a detekčními metodami. Získáte tak maximální ochranu Vašeho prostředí elektronické pošty díky efektivnějšímu blokování emailových virů a dalšího malwaru přenášeného elektronickou poštou.
  • Pokročilé filtrování webového obsahu pokrývá 99,9 % aktivního webu, a v kombinaci se čtyřmi enginy pro pokročilé filtrování obsahu zpráv elektronické pošty můžete snadno chránit provoz ve Vaší síti a zajistit, že přitom bude vyhovovat vašemu podnikání.

Bezpečná koncová zařízení – Správa aktualizací a zranitelností

  • GFI LanGuard automaticky objeví všechny prvky vaší sítě a rozdělí je do skupin: počítače, notebooky, mobilní telefony, tablety, tiskárny, servery, virtuální počítače, routery a switche.
  • Zkontroluje vaši síť, najde zranitelnosti a chybějící aktualizace. Každoročně je uvolněno přes 5 tisíc aktualizací, a každá z nich, pokud není aplikována, může být skulinou, na kterou se hackeři mohou zaměřit.
  • Automaticky centralizovaně nainstaluje aktualizace, nebo na počítače nainstaluje agenty a tak sníží vytížení serveru. Identifikujte hlavní zranitelnosti a proveďte opravu s prioritou podle závažnosti.
  • Získáte automatizované naformátované reporty, které vyžadují auditoři, abyste prokázali splnění řady požadavků v nařízeních PCI DSS, HIPAA, SOX, GLBA, PSN, a CoCo.