facebook

Flowmon Packet Investigator

Unikátní řešení pro automatickou analýzu síťového provozu

Flowmon Packet InvestigatorSpolečnost Flowmon Networks uvedla na trh řešení Flowmon Packet Investigator – automatizovaný nástroj pro analýzu síťového provozu. Novinka dokáže díky vysokému stupni automatizace srozumitelně interpretovat zachycený síťový provoz a navrhnout řešení pro úspěšné odstranění problémů. Výrazně tím snižuje čas řešení provozních problémů v síti.


Dnešní síťová infrastruktura je natolik komplexní, že představuje skutečnou výzvu pro většinu síťových administrátorů. Zejména v okamžiku, kdy jsou nuceni hledat odpovědi na vzniklé problémy pod časovým tlakem nebo mají jen omezené znalosti či nevhodné síťové nástroje. Aby problém vyřešili, musí často projít celou síťovou komunikaci až do posledního detailu a ručně analyzovat zachycené informace. V případě využití síťového nástroje jako je třeba Wireshark, potřebují značné expertní znalosti, aby dokázali zjištěné události správně interpretovat. Flowmon Packet Investigator zachycený provoz nejen zanalyzuje, ale také ve srozumitelné formě ukáže detail toho, co se stalo, a navrhne způsoby, jak danou situaci úspěšně vyřešit. A to zcela automaticky.

Flowmon Packet Investigator zachytává na vyžádání síťový provoz v 1G, 10G, 40G a 100G sítích. K dispozici je pro cloudové, virtuální i fyzické nasazení a s možností jedné centrální správy. Od konkurence jej odlišuje integrovaná expertní znalostní databáze.

„Vyvinuli jsme Flowmon Packet Investigator, abychom IT profesionálům zjednodušili každodenní práci. Ti teď mohou zapomenout na úmorné manuální vyšetřování provozních incidentů. Vše, co musí síťoví administrátoři udělat, je zachytit Flowmonem síťový provoz nebo nahrát PCAP soubory ze zdrojů třetích stran, spustit automatickou analýzu a počkat si na objasnění příčiny problému a návrh řešení na jeho odstranění,“ popsal novinku Jiří Tobola, CEO ve Flowmon Networks.

Analytický PCAP engine nástroje Flowmon Packet Investigator rozumí síťovým protokolům, jejich závislostem, specifikacím RFC i chybám. Díky tomu nabídne nejen rozšířené detaily, ale také automatickou analýzu – dokáže posoudit zachycené události, pátrat po chybových kódech, přijít s objasněním toho, co se stalo a sám navrhnout řešení.

Analysis detail

Flowmon Packet Investigator je aktuálně k dispozici v tříměsíční zkušební verzi a s výrazným cenovým zvýhodněním. Podrobnější informace najdete v produktovém datasheet a na specializovaném webu Flowmon Packet Investigator website.