facebook LinkedIN LinkedIN - follow

ESET nabízí antivirovou ochranu pro Mac

ESET uvolnil do prodeje bezpečnostní řešení pro platformu Mac, které je určeno pro domácnosti. ESET Cybersecurity poskytuje komplexní ochranu před meziplatformovými a nově vznikajícími hrozbami, čímž napomáhá ještě vyšší bezpečnosti při práci s operačním systémem Mac. Skenovací jádro založené na technologii ESET ThreatSense automaticky odhaluje škodlivé kódy, včetně hrozeb vytvořených pro operační systém Windows. ESET Cybersecurity doplňuje existující vlastnosti Macu o proaktivní detekci. Se schopností odhalit hrozby cílené na rozličné platformy (Mac, Windows a Linux) poskytuje tento produkt komplexní ochranu. ESET Cybersecurity vyžaduje 32-bitové nebo 64-bitové Intel procesory a podporuje Mac OS X 10.5.x (Leopard) a Mac OS X 10.6.x (Snow Leopard). Paměťové nároky na systém jsou 96 MB. Česká verze bude k dispozici do konce listopadu 2010.Klíčové vlastnosti ESET Cybersecurity:

  • Inteligentní detekce - ESET Cybersecurity se soustředí na detekci hrozeb v reálném čase a využívá pokročilou heuristiku na ochranu uživatelů před neznámými hrozbami. Použitím generických vzorků a proaktivní technologie napomáhá odhalovat neznámé mutace známých typů malwaru.
  • Nízké systémové nároky ESET vyvinul antivirové řešení s jedním z nejnižších nároků na systémové prostředky počítače, což zabezpečuje rychlé nastartování systému.

 

Hlavní funkce ESET Cybersecurity:

  • Kontrola přístupu na vložená vyměnitelná média
  • Skenování meziplatformových hrozeb - kromě skenování hrozeb vytvořených pro platformu Mac má ESET Cybersecurity schopnost detekovat i hrozby určené pro Windows. Ty by sice neměly poškodit samotný Mac, ale mohou ovlivnit systémy založené na OS Windows.
  • Pokročilé skenovací techniky - tyto techniky obsahují nastavitelné vlastnosti, jako například hloubku skenování, různou velikost souborů anebo čas potřebný na oskenování objektu.
  • Aktualizace - ESET Cybersecurity nabízí dva způsoby aktualizace virové databáze: buď vždy, když je systém nově spuštěn, anebo když jsou k dispozici nové aktualizace.
  • Skenování vyměnitelných médií - externí média jsou skenována na přítomnost počítačových hrozeb buď on-access (automaticky), anebo on-demand (na požadavek uživatele).

 
  

- Inzerce -

Jak na řízení dat?

PCSBezpečnostní rizika se stále zvyšují. Tím spíš, že mnoho zaměstnanců díky současné situaci přešlo na práci z domova. Důraz na problém zabezpečení potvrzují i tři poslední studie nezávislé analytické společnosti Gartner.

  

- Inzerce -

Úsměv namísto podpisu a robot na místě prodavače

IT Systems 11/2020V novém vydání IT Systems se věnujeme trendům v digitalizaci bankovnictví a finančního sektoru, který je sice vnímán jako velmi konzervativní odvětví, ale ve vztahu k informačním technologiím patří naopak mezi ty nejprogresivnější. Tlak konkurence i nebankovních institucí a požadavky zákazníků totiž nutí celé odvětví, aby přijímalo nejnovější technologie.