facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Comguard představil nové bezpečnostní nástroje vzešlé ze spolupráce McAfee a Intelu

comguard2.jpgDistribuční společnost Comguard představila dva nové bezpečnostní produkty, která vzešly ze spolupráce firem McAfee a Intel. McAfee Deep Command a Deep Defender umožní organizacím na dálku spravovat počítač, bez ohledu na to, v jakém stavu je operační systém a díky ochraně integrované přímo do procesoru detekovat a odstraňovat hrozby ještě před spuštěním OS.

Oba produkty staví na bezpečnostní platformě McAfee DeepSafe, která využívá technologií Intel vPro a AMT a softwaru McAfee ePolicy Orchestrator (ePO). DeepSafe je integrována přímo do procesoru, pracuje pod vlastním operačním systémem a je schopna na dálku pracovat s počítačem, detekovat a zastavit hrozby integrované přímo v jádru operačního systému. „Díky integraci softwaru a hardwaru dokážeme nabídnout vyšší bezpečnost. Technologie postavené na procesorech Intel Core vPro třetí generace nabízejí víceúrovňový bezpečnostní přístup, při němž jsou hardwarová a softwarová řešení integrována tak, aby byla zajištěna vyšší ochrana uživatele a schopnost nasazení i v prostředí velkých organizací vyžadujících pokročilou centrální správu,“ uvedl Evžen Pavlovský, CEE Regional Enterprise Sales Manager.

Zjednodušení centrální správy

Nástroj McAfee Deep Command umožňuje organizacím centralizovanou správu jednotlivých nástrojů, plánování aktualizací operačního systému i antivirových nástrojů. Deep Command také dovoluje provést pokročilý antivirový a antimalware sken v době, kdy nehrozí omezení výkonnosti stanic a tím i jejich uživatelů. „Vše může proběhnout bez narušení činnosti uživatele, typicky v nočních hodinách. Využití se nabízí například při on demand scanu, který obvykle zabírá velké množství zdrojů, s čímž je spojené zpomalení celého systému,“ uvedl sales engineer McAfee Jan Strnad. Díky hardwarové podpoře společnosti Intel a centrálnímu nástroji pro správu bezpečnosti McAfee ePolicy Orchestrator navíc takto spravované počítače při aplikaci bezpečnostních politik nemusí být připojeny v rámci podnikové sítě. Stačí, pokud jsou dostupné vzdáleně přes internet.

Vlastnosti McAfee Deep Command:
  • Vzdálená správa na úrovni HW – McAfee ePO Deep Command umožňuje vzdálenou kontrolu na nové úrovni a nabízí tak nejširší možnosti vzdálené správy integrované přímo do zařízení,
  • administrátoři nyní mohou provést veškeré nutné úkony např. přes noc, i když je zařízení vypnuté,
  • pomocí McAfee ePO Deep Command může administrátor pomoci mobilním uživatelům s technickými problémy bez jejich invence, např. zapomenutá hesla budou záležitostí několika málo minut.

Eliminace hrozeb na úrovni hardwarové vrstvy

Druhou oznámenou novinkou je produkt McAfee Deep Defender, který byl vyvinut jako antivirový a antimalwarový nástroj pro real-time detekci a blokaci rootkitů, včetně těch zatím neznámých, a to za použití hardwarových technologií Intel vPro. Software dokáže detekovat malware běžící na stejné úrovni jako operační systém. Zapojuje hardware do bezpečnostních operací a dokáže vynutit pokročilá bezpečnostní skenování nebo aktualizace systému bez omezení výkonu počítače a hlavně bez omezení práce vlastního uživatele.

Vlastnosti McAfee Deep Defender:
  • Detekce hrozeb na a pod úrovní jádra systému (na úrovni HW),
  •  hrozby jsou zjištěny a blokovány ještě předtím, než mají možnost napáchat škody,
  • díky centrální správě McAfee ePolicy Orchestrator má administrátor okamžitou možnost reagovat.
  • okamžitá detekce umožňuje také rozšíření informace o škodlivém kódu do celé sítě a na všechny stanice.

(red)


 
  

- PR -

iQsub Technologies díky Odoo zefektivnilo výrobu a řízení firmy

Česká společnost iQsub Technologies se specializuje na vývoj a výrobu špičkového potápěčského vybavení, včetně dýchacích přístrojů a odolných pouzder pro kamery GoPro do extrémních podmínek. Se zákazníky po celém světě a nejvyššími požadavky na kvalitu a spolehlivost potřebovala moderní a efektivní řízení svých firemních procesů.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.