PC Doktor rozšiřuje možnosti komunikace s pacienty

Společnost CompuGroup Medical uvolnila update informačního systému PC Doktor určeného pro ambulance praktických i odborných lékařů, kliniky či lůžková zařízení. Aktualizace softwaru nyní nabízí lékařům výraznou inovaci služby CGMesky, umožňující kontaktovat pacienty prostřednictvím sms zprávy. Aktualizovaná verze informačního sytému PC Doktor vychází vstříc jak komunikaci s pacienty, tak nové legislativě rušící úhradu za některé léky. V souvislosti s ní byla odstraněna celá řada volně prodejných léků z číselníků léčiv VZP. Systém PC Doktor je však nově rozšířen o více než 55 tisíc položek seznamu léčivých přípravků registrovaných v ČR, který vydává Státní úřad pro kontrolu léčiv.



 
  

- PR -

AI mění podatelny, účetnictví i schvalování

Tichá revoluce v kancelářích


Umělá inteligence se během posledních dvou let přesunula z role experimentální technologie pro nadšence do praktického nástroje pro každodenní práci. V administrativě, zejména ve veřejné správě a organizacích s rozsáhlým oběhem dokumentů, je její přínos nejviditelnější. Právě zde lidé narážejí na opakující se omezení v podobě nedostatku kapacit, vysoké míry chybovosti při ručním přepisu dat i zdlouhavého zpracování vstupů, které zbytečně brzdí navazující agendy.

  

- PR -

Díky digitalizaci zvládneme více zakázek se stejným počtem servisních techniků,

říká Jana Dupalová, manažerka kvality společnosti ERILENS


Ing. Jana Dupalová je manažerkou kvality ve společnosti ERILENS, která se zabývá instalací a servisem stropních zvedacích systémů pro imobilní osoby. Dříve se v této firmě potýkali s extrémním množstvím administrativy v papírové podobě, která zdržovala servisní techniky a komplikovala plánování. Problémem byla i chybovost, nepřehlednost a složitý přístup k potřebným informacím. Proto firma hledala způsob, jak celý proces evidence zakázek zefektivnit. Optimální řešení našla v systému Digio, díky kterému nastoupila cestu od papírování k digitálnímu servisu.