facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Skladování v Siemens Elektromotory bude řízeno hlasem

Společnost KODYS dokončuje projekt řízení skladových operací pomocí hlasového řešení s napojením na ERP systém SAP. Siemens Elektromotory Frenštát pod Radhoštěm si od zavedení této progresivní technologie slibuje zrychlení dodávek materiálu ze skladu do výroby elektromotorů. Technologie hlasového rozpoznání je jednou z metod automatické identifikace. Je založena na rozeznávání a digitalizaci lidského hlasu a naopak na interpretaci dat ve formě hlasu. Využití hlasové technologie umožňuje pracovníkům skladu zvýšit rychlost práce. Pokyny pro prováděné operace – zaskladnění, vychystávání nebo přeskladnění – totiž získávají hlasově ze sluchátek. Systém jim tedy uvolní ruce i zrak, a mohou se tak koncentrovat na samotnou manipulaci se zbožím. Potvrzení o dokončené sekvenci operace pak skladník potvrzuje hlasově do mikrofonu v náhlavní sadě, která je součástí terminálu. Hlasové terminály jsou připojeny pomocí bezdrátové sítě a veškeré získané informace jsou v reálném přenášeny do systému SAP, kde jsou k dispozici dalším uživatelům.



V rámci projektu dodal KODYS systém K.voice – hlasem řízený sklad z produktové řady řešení KODYS, dále speciální hlasové mobilní terminály Vocollect Talkman a softwarové práce na komunikačním rozhraní pro napojení systému K.voice na SAP zákazníka. Součástí projektu jsou i tiskárny čárového kódu Zebra pro tisk etiket a snímače Motorola. Projekt realizuje KODYS ve spolupráci se společností Gaben, která bude zajišťovat pro zákazníka support dodaného řešení.

 
  

- PR -

Jak zajistit vzornou docházku u zaměstnanců v terénu?

Díky digitalizované evidenci do­cház­ky, která snižuje admi­ni­stra­tiv­ní zátěž personalistů a eliminuje nepoctivé praktiky zaměstnanců, můžete ušetřit až statisíce korun ročně. Pozdní příchody, dřívější odchody, půjčování kartiček nebo čipů, falešné přesčasy nebo evidence příchodu či odchodu na nesprávném místě — to vše se negativně projeví na výši vašich mzdových nákladů.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.