Asseco Helios 2
facebook LinkedIN LinkedIN - follow

IS PIPER - Gasacor2 pro RWE

RWE_piper_745.jpgVe společnosti RWE byl nasazen do ostrého provozu Informační systém PIPER-Gasacor2, který slouží k evidenci, zpracování a analýze dat protikorozní katodové ochrany potrubní soustavy a daty s ní související. Zároveň byla podepsána dlouhodobá servisní smlouva na podporu i další rozvoj systému PIPER-Gasacor2. Systém napojený na GIS (geografický informační systém) a PIMS (pipeline integrity management systém) sdružuje data z celé této oblasti s cílem usnadnit kontrolu a řízení procesů katodové ochrany na úrovni celé sledované soustavy. K zadávání do systému je k dispozici možnost manuálního zadávání za podpory inteligentního formuláře pro vkládání naměřených hodnot, import z měřících zařízení, či z programů třetích stran. Naměřená data mohou být jednoduše sdílena mezi více subjekty. Na realizaci se podíleli vedle společnosti DEFINITY Systems i společnosti Geodis a MEGA.

 
  

- Inzerce -

Covid jako katalyzátor digitalizace a fenomén homeworkingu

IT Systems 1-2/2021V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili na odvětví, která v současné době prochází velmi turbulentním vývojem. Vím, že se to dnes dá říct prakticky o všech oblastech našeho života, ovšem retail, logistika a potravinářský průmysl jsou navíc názorným příkladem, proč je pandemie onemocnění covid označována za katalyzátor digitalizace desetiletí. Pokud totiž ještě někdo pochyboval o významu digitalizace, musel v loňském roce prozřít.

  

- Inzerce -

Počítač Spaceborne Computer-2
od Hewlett Packard Enterprise
pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

HPESpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.