facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Letos, kdy slavíme úspěšných 30 let IBM POWER na trhu, byl oznámen procesor POWER10

Tech DataNový procesor POWER10 bude vyráběn jako první komerční procesor 7nm technologií. Architektura POWER10 přinese vyšší energetickou efektivnost, funkci sdílení paměti mezi servery a nové prvky bezpečnosti. Návrh je optimalizován pro budoucí prostředí provozu IT - hybridní cloud. Prodej nových IBM serverů s POWER10 je plánován na 2021.


Power10

IBM servery s procesorem POWER byly uvedeny na trh v roce 1990 jako IBM odpověď na tehdy vznikající otevřený svět UNIX. IBM POWER je konstruován od začátku jako server, tedy spolehlivý počítač s vysokým výkonem a škálovatelností. Díky třem dostupným operačním systémům (AIX, IBM i, Linux) a dynamické build in virtualizaci je utilizace serveru v praxi mnohem vyšší, než je obvyklé ve světě x86 serverů.

IT se mění, IBM POWER vede:

  • Nejekonomičtější platforma pro SAP HANA
  • Nejbezpečnější platforma konsolidace datových center
  • Nejvýkonnější platforma pro Data, Analytiku a AI

Operační systémy

Primárním operačním systémem na POWER je IBM AIX (firemní verze UNIX). V průběhu 90. let POWER integroval proprietární a zákazníky oblíbený operační systém IBM i (AS/400) s integrovanou databází DB2 a později se pak paleta operačních systémů rozšířila o Open source Linux.

IBM POWER systems je konstruován již od začátku jako server, tedy spolehlivý počítač s vysokým výkonem a škálovatelností. Zdroje lze členit do virtuálních serverů pomocí build in IBM virtualizace PowerVM. Díky třem dostupným operačním systémům (AIX, IBM i, Linux) a dynamické virtualizaci je utilizace serveru v praxi mnohem vyšší, než je obvyklé ve světě Intelových serverů.

Oblíbené modely

V nejprodávanějších modelech S914, S922 a S924 nabízí výrobce velmi výhodnou konsolidační platformu např. pro workload SAP, Oracle i aplikace pro IBM i. V řadě Enterprise má IBM cenově přístupný kompaktní čtyřsoketový model E950 s možností On demand zdrojů. V této cenové hladině je to poměrně unikátní vlastnost. Ve zkratce: On demand osazené, ale neaktivní RAM moduly a procesory si zákazník aktivuje jen na minuty nebo dny pomocí předplacení. To je ideální způsob, jak velmi levně pokrýt výkonové špičky. TCO se tak sníží až na polovinu oproti řešení na x86.

Společnost Tech Data je jedním z největších celosvětových distributorů informačních technologií. Pomáhá produkty IBM uvádět na trh a nabízíme širokou řadu služeb technické a prodejní podpory. Mezi hodnoty společnosti patří:

  • Garance férovosti
  • Silný tým specialistů
  • Tradice globálně respektované značky
  • V každý moment nabízíme skutečně to nejlepší řešení.

Tech Data, Distributor IBM

Chcete být u ohlášení serverů POWER10? Zanechte nám svůj email. Náhodně vybraný kontakt získá pamětní medaili 30 let POWER.

IBM POWER 30th Anniversary