Kasalova pila využívá BYZNYS Win

Společnost Kasalova pila, zabývající se pilařskou a stavebně truhlářskou výrobou, začala využívat podnikový informační systém BYZNYS společnosti J.K.R. Firma se rozhodla pro změnu podnikového systému v roce 2004. Důvodem k tomu byly vzrůstající požadavky na funkčnost podnikového informačního systému a narůstající objem dat spojený se zvyšujícími se nároky na jejich bezpečnost. Implementace systému BYZNYS Win ve společnosti trvala 3,5 měsíce. Nejsložitější částí implementace byla analýza výrobních procesů a návrh řešení. Nasazení výroby proběhlo ve 2 fázích. Jako první byl implementován modul Skladové hospodářství pro řízení výroby (řízení toku materiálu a pohybu polotovarů napříč jednotlivými pracovišti (sklady)) a následně byl nasazen modul Výroba v celém rozsahu - TPV (plánování a sledování výroby).



Dřevozpracující společnosti jsou z hlediska informačních technologií specifické v několika oblastech. Pro účely přepočtu specifických měrných jednotek, které dřevozpracující firmy používají, jsou využívány doplňující měrné jednotky, které jsou plněny úpravou dle nadefinovaných přepočtů a vzorců z uživatelského číselníku. A jelikož tedy všechny položky musí být šaržovatelné, aby bylo možno přiřadit číslo balíku, byla vytvořena úprava pro automatické generování čísla sortimentu dle výběru z formuláře, který čerpá data z několika speciálních číselníků, ze kterých je složeno speciální číslo sortimentu poskytující informace (jako je šířka, délka, dřevina, atd.) výrobě a skladníkům.

 

Pro Kasalovu pilu byla dále vytvořena podpora pro sledování procenta certifikace materiálu a výrobků při nákupu a prodeji, což umožní vytváření přehledů a statistik o pohybu certifikovaného sortimentu.


 
  

- PR -

I malé firmy jsou terčem kybernetických útoků Jak se jim mohou bránit?

Mnoho drobných podnikatelů a majitelů menších firem si myslí, že kybernetické útoky se jich netýkají. „Proč by si zrovna mě hacker vybíral?“ říkají si, protože věří, že jejich „malý“ byznys není pro útočníky zajímavý. Realita je ale jiná. Malé podnikatelské subjekty, která často nedisponují rozsáhlým řešením kybernetické bezpečnosti, jsou pro hackery naopak snadnějším, a o to atraktivnějším cílem.

  

- PR -

Když chytrý teploměr ohrozí celý sklad

Jaká jsou bezpečnostní rizika moderní logistiky?


Moderní logistika dnes stojí na digitálních datech a automatizovaných procesech, ať už jde o sledování skladových teplot, monitoring zásilek nebo sdílení informací s partnery. Větší přehled a rychlost sice šetří čas i náklady, ale čím více systémů spolu komunikuje, tím větší je riziko, že do nich zasáhne něco nečekaného. Jak zajistit, aby digitalizace zůstala přínosem a nestala se slabým místem celé firmy?