Asseco Helios 1
facebook LinkedIN LinkedIN - follow

IS SAP pro logistického operátora METRANS

Společnost AIMTEC implementuje podnikový informační systém SAP v prostředí logistického přepravce a kontejnerového operátora METRANS. Nový systém si společnost METRANS vybrala z důvodu optimalizace procesů, přípravy na konsolidaci a podpory mezinárodních účetních standardů. Implementační projekt u logistického operátora zahrnuje moduly finance (finanční účetnictví, majetek, podpora IFRS), controlling (evidence režijních nákladů), modul pro nákup a skladové hospodářství (nákup služeb, náhradních dílů) a modul prodej (pro přepravní služby a prodej kontejnerů). Součástí řešení je implementace SAP Business Intelligence (BI).Klíčovou součástí projektu je vytvoření rozhraní mezi vlastním stávajícím provozním logistickým systémem společnosti METRANS a řešením SAP. Cílem projektu je především optimalizace IT procesů, podpora mezinárodních účetních standardů a příprava na konsolidaci. Projekt implementace nového systému SAP byl zahájen na začátku měsíce června 2009. Očekávaný ostrý start se plánuje na první měsíc roku 2010. Podnikový informační systém se nasazuje souběžně v obou pobočkách v České i Slovenské republice.

 
  

- Inzerce -

Covid jako katalyzátor digitalizace a fenomén homeworkingu

IT Systems 1-2/2021V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili na odvětví, která v současné době prochází velmi turbulentním vývojem. Vím, že se to dnes dá říct prakticky o všech oblastech našeho života, ovšem retail, logistika a potravinářský průmysl jsou navíc názorným příkladem, proč je pandemie onemocnění covid označována za katalyzátor digitalizace desetiletí. Pokud totiž ještě někdo pochyboval o významu digitalizace, musel v loňském roce prozřít.

  

- Inzerce -

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

Moderní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.