- Přehledy IS
- APS (20)
- BPM - procesní řízení (22)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (33)
- CRM (51)
- DMS/ECM - správa dokumentů (20)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (79)
- HRM (27)
- ITSM (6)
- MES (32)
- Řízení výroby (36)
- WMS (29)
- Dodavatelé IT slueb a řeení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (39)
- Dodavatelé CRM (33)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (71)
- Informační bezpečnost (50)
- IT řeení pro logistiku (45)
- IT řeení pro stavebnictví (26)
- Řeení pro veřejný a státní sektor (27)
ERP systémy
CRM systémy
Plánování a řízení výroby
AI a Business Intelligence
DMS/ECM - Správa dokumentů
HRM/HCM - Řízení lidských zdrojů
EAM/CMMS - Správa majetku a údrby
Účetní a ekonomické systémy
ITSM (ITIL) - Řízení IT
Cloud a virtualizace IT
IT Security
Logistika, řízení skladů, WMS
IT právo
GIS - geografické informační systémy
Projektové řízení
Trendy ICT
E-commerce B2B/B2C
CAD/CAM/CAE/PLM/3D tisk![]() | |
| Přihlaste se k odběru newsletteru SystemNEWS, který kadý týden přináí výběr článků z oblasti podnikové informatiky | |
![]() | |
Informační systém QI nabízí zajímavá řeení s dlouhodobými přínosy
Přesné aktuální informace a optimálně nastavené procesy jsou zásadními konkurenčními výhodami pro kadou společnost. Získáte je s QI, které funguje jako informační páteř podniku. Jedná se o český komplexní systém sloený z 31 modulů zaměřených na nejrůznějí firemní agendy a úseky. Vy pak vyuijete pouze to, co sedí vaemu podnikání. A to doslova, protoe QI je připravené na větinu oborů.
S QI kadý den pracuje cca 35 000 uivatelů, kterým výrazně usnadňuje práci. Jak konkrétně pomáhá?
CYKLOMAX, spol. s. r. o.
Na trhu je od roku 1993. Mezi největí velkoobchody s velomateriálem v České republice se zařadil ji velmi brzy po svém vzniku. Nyní nabízí vechny typy jízdních kol, elektrokol, náhradních dílů i doplňků.Největím přínosem implementace QI je ekonomický přehled o finančním toku zboí a efektivně řízený nákup i prodej produktů. V QI přehledně evidujeme 900 000 cen pro 14 000 druhů zboí. Můeme kombinovat téměř libovolný počet dealerských kategorií. Dynamicky je přidáváme a měníme podle potřeby prodeje. Slevy máme přesně a správně nastavené, říká produktový manaer a jednatel Miroslav Kvapil. Zavedení QI přineslo také nárůst obratu. Rok po implementaci se efektivita prodeje zvýila o 50 % a během následujících 4 let jsme zvedli obrat o 70 %, vypočítává manaer. Po rozíření řeení o řízený sklad s vyuitím čárových kódů se dalí roční úspora pohybuje mezi 400 000 a 500 000 Kč. Společnost s QI roste i nadále: při stejném počtu zaměstnanců byl obrat zvýen jetě dvakrát (a to i díky druhu prodávaného sortimentu, v tomto případě elektrokol). Systém funguje stoprocentně, na čem má velké zásluhy i ná implementační partner, dodává manaer.
Související přínosy QI
- Úspora času při příjmu zboí o 1/3 oproti minulosti (300 člověkohodin za rok)
- Významné omezení spotřeby papíru (na objednávku stačí jeden list místo tří)
- Není potřeba dvou skladníků i při navýení objemu objednávek
- Sníení chybovosti, která generuje mnoho neefektivních úkonů s následnými náklady finančně je zlepení sedminásobné
- Zrychlení dohledatelnosti zboí o 100 %
- Mení časová náročnost při expedici o 40 % (cca 800 hodin za rok)
- Úspora 8 pracovních dní při inventuře a rekordně nízká manka
- Zjednoduení a zpřesnění procesu fakturace
ZV-Nástroje s. r. o.
Úspěně navazují na tradici interní nástrojárny Zbrojovky Vsetín, která byla zaloená před více ne 80 lety pro produkci zbraní tehdy vyráběla tvářecí i řezné nástroje, měřidla, formy, přípravky, přesné strojní součásti i celé montání skupiny. Ve stejném rozsahu se dnes ZV-Nástroje zabývají zakázkovou malosériovou a kusovou výrobou pro zákazníky z celé Evropy.Původní systém jednotlivá oddělení informačně nepropojoval. Hlavní benefit po implementaci QI proto spočívá v kontinuitě dat, co se nejvíce odráí při plánování a vyhodnocování zakázek. Mohu se podívat na vyuití strojů, jak je výroba daleko, kde se nachází konkrétní díl nebo lze ověřovat skladové zásoby, popisuje jednatel Viktor Nevrlý. V minulosti byl problém také v oblasti poptávek a objednávek, které sice byly zaevidovány v původním softwaru, při postoupení výrobě ale musely být vytitěny a odneseny do jiných dveří. Lidé trávili nezanedbatelný čas papírovou turistikou. Nyní díky workflow toto přenáení odpadlo. V předvýrobní fázi jsme při zpracování podkladů a technologických postupů v porovnání s původním systémem o 30 % rychlejí, vyhodnocuje jednatel. Prostřednictvím modulu Business Intelligence lze na data nahlíet z různých hledisek: Získáváme celkový pohled na jakýkoliv segment: můe jít například o zakázky, plánované i skutečné náklady, ziskovost, skupiny výrobků, konkrétní výnosnost jednotlivého oboru, případně i odběr vytipovaného zákazníka. Ve lze členit na různá období. Díky tomu mám po ruce data pro dalí jednání a strategie i výstupy majitelům, dodává jednatel.
Související přínosy QI
- Aktuálnost a přehlednost dat
- Bezproblémová implementace s minimální časovou ztrátou (7 pracovních dní)
- Dohledání informací k jedné zakázce zkráceno o 9 minut
- 30% sníení časové náročnosti při plánování výroby
- Úspora a jednoho pracovního dne měsíčně při tvorbě přehledů
- ádost o kompenzaci mezd (program Antivirus podpora zaměstnanosti) pro vechny pracovníky za 20 minut
- Pomoc s generační obměnou: o 4 pracovníky v administrativě méně
- Bezproblémové zpracování podkladů pro technologické postupy
- Stoprocentní zastupitelnost
- Eliminace rizika nedodrení termínů a zákaznické nespokojenosti
- Efektivnějí plánování zaměstnaneckých kapacit
- Prostor pro optimalizaci nákladů i obchodních vztahů
- Přesné podklady pro efektivní jednání s odběrateli
- Přístup k informacím odkudkoliv, kde je připojení k internetu
- Přehled nad konsignačními sklady
Formulář pro přidání akce










