CZ.NIC pouští do datových schránek i mobily

Dostat se k obsahu datových schránek pomocí mobilního telefonu není v současnosti nic jednoduchého. K řešení této situace nyní částečně přispělo sdružení CZ.NIC, správce národní domény .CZ, které pro telefony postavené na linuxové platformě Maemo 5 vyvinulo prototyp aplikace sloužící k pohodlnému a bezpečnému mobilnímu připojení do systému datových schránek. Třetí rozšířený prototyp aplikace DSGUI si lze zdarma stáhnout na adrese http://labs.nic.cz/datove-schranky.



Vývoj řešení pro přístup do datových schránek především z otevřených operačních systémů má na starosti výzkumné centrum Laboratoře CZ.NIC, které je od konce loňského srpna součástí sdružení CZ.NIC. Aplikaci DSGUI tak lze nyní úspěšně použít kromě systému Maemo 5 i na několika linuxových distribucích, FreeBSD a dále na OS Windows XP, Vista a 7 a na MacOS X.


 
  

- PR -

Specializovaný software Energo oslavil 20 let na trhu

Energo je specializované SW řešení pro správu zákaznických dat energetických společností vybudované na platformě ekonomického informačního systému Helios Inuvio. Je určené pro výrobce, distributory a obchodníky s energetickými komoditami.
Řešení, které už přes 20 let vyvíjí a dodává společnost PC HELP, a.s., pokrývá agendu prodeje komodit a souvisejících služeb, včetně nástrojů komunikace s odběrateli, dodavateli a ostatními subjekty energetického trhu. Současně umožňuje zpracovávat také další související činnosti, jako interní řízení úkolů, plánování údržby, bilanční vyhodnocení aj.

  

- PR -

Jak dostat výrobu pod kontrolu aneb realistické plánování v praxi

Registrujte se na odborný workshop, který vám udělá jasno v tom, jak efektivně řídit kapacity a termíny ve výrobě, jak snížit rozpracovanou výrobu, jak reagovat rychle na neočekávané změny, jak simulovat plány a rozvrhy… Setkejte se s experty na plánování a rozvrhování výroby s dlouholetou praxí. Zástupce výrobní firmy se s vámi podělí o praktické zkušenosti s plánováním a rozvrhováním v APS.