- Přehledy IS
- APS (20)
- BPM - procesní řízení (23)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (32)
- CRM (52)
- DMS/ECM - správa dokumentů (20)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (76)
- HRM (28)
- ITSM (6)
- MES (35)
- Řízení výroby (36)
- WMS (29)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (45)
- Dodavatelé CRM (38)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (68)
- Informační bezpečnost (50)
- IT řešení pro logistiku (45)
- IT řešení pro stavebnictví (26)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (27)


















![]() | Přihlaste se k odběru zpravodaje SystemNEWS na LinkedIn, který každý týden přináší výběr článků z oblasti podnikové informatiky | |
![]() | ||
Data mining i pro malé firmy
Společnost ACREA CR představila dataminingový software IBM SPSS Modeler Personal určený pro malé organizace i jednotlivce. V současné době je data mining většinou výsadou velkých organizací. Proč ale jednoznačně prokazatelné přínosy data miningu nevyužívají i menší organizace, přestože vhodnými daty disponují? Nástroj pro tento typ uživatelů nebyl k dispozici a velká část trhu tak byla ochuzena o možnost vyzkoušet a rozvinout potenciál svých dat.


„Dataminingový software IBM SPSS Modeler Personal je vhodný pro organizace, které s data miningem začínají, ale chtějí využít plnou šíři dataminingových technik a jejichž požadavkem je rychlá návratnost celé investice.“, dodává Ing. Aneta Živná Kavalierová, zástupkyně ředitele společnosti ACREA CR.
Aplikace data miningu jsou velmi různorodé. Typické úlohy se týkají marketingu – segmentace zákazníků, zvyšování efektivity reklamních kampaní, snižování odchodu ke konkurenci či analýza nákupního košíku. Finanční instituce dokáží díky data miningu efektivně predikovat a odhalovat podvody všeho druhu. V oblasti výroby lze např. predikovat poruchovost strojů nebo zmetkovost výroby. Také aplikace ve vědě a výzkumu jsou rozsáhlé a asi dosud netušené (např. v oblasti analýzy genomických dat).
![]() ![]() | ||||||
Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
Formulář pro přidání akce
23.9. | IT konference: Arrow Forum 2025 |
24.9. | Webinář: Platforma 3DEXPERIENCE jako páteř digitální... |
29.9. | The Massive IoT Conference |
1.10. | Odborná roadshow: Vaše cesta k digitalizaci |