facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Analýza podnikových dat v cloudu

Společnost Trgiman uvádí na český trh business inteligence systém BellaDati ve verzi 2.3. Rešení BellaDati je poskytováno jako SaaS i pro malé a střední podniky. Analyzuje nejen podniková data a vytváří reporty z marketingu, obchodu, výroby a financí. K provozu systému uživateli stačí webový prohlížeč. Po registraci je uživateli do 3 minut k dispozici kompletní business intelligence včetně datového skladu. Business uživatel získá analýzy v interaktivních grafech a tabulkách z různých agend podniku včetně obrátkovosti zboží, pohledávek nebo úspěšnosti obchodníků. Stačí zvolit v menu na jaké datové zdroje se má BellaDati připojit. V nabídce je Excel, ekonomické systémy jako Pohoda, Dynamics CRM nebo SAP či databáze Oracle a webové služby včetně Google Docs.BellaDati vloží data automaticky do OLAP datového skladu s pomocí ETL nástrojů. Analytik má k dispozici sofistikované vzorce pro filtrování dat. Reporty lze sdílet on-line na dashboardech napříč společností a přidávat k nim komentáře způsobem známým ze sociálních sítí. Trgiman nabízí zákazníkovi i volitelnou analytickou službu. Poradí jaké KPI (výkonové ukazatele) sledovat a vytvoří potřebné reporty s grafy a pohledy na podniková data.

 

BellaDati dokáže zpracovat i data mimo podnik díky funkci market intelligence. Lze tak analyzovat i data týkající se konkurence nebo ekonomická data například z elektronického bankovnictví České Spořitelny. Jednotlivé grafy a tabulky lze bez programování vložit do blogů, webových stránek nebo přímo na iGoogle. Grafy nebo celé dashboardy lze exportovat do Power Pointu, Excelu a ostatních formátů. IT specialisté mohou využít veřejná API k připojení vlastních aplikací nebo on-line Bella Script, který umožňuje čistění dat ve složitějších případech.


 
  

- Inzerce -

Covid jako katalyzátor digitalizace a fenomén homeworkingu

IT Systems 1-2/2021V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili na odvětví, která v současné době prochází velmi turbulentním vývojem. Vím, že se to dnes dá říct prakticky o všech oblastech našeho života, ovšem retail, logistika a potravinářský průmysl jsou navíc názorným příkladem, proč je pandemie onemocnění covid označována za katalyzátor digitalizace desetiletí. Pokud totiž ještě někdo pochyboval o významu digitalizace, musel v loňském roce prozřít.

  

- Inzerce -

Informační systém QI přináší zajímavá řešení s dlouhodobými přínosy

QIPřesné aktuální informace a optimálně nastavené procesy jsou zásadními konkurenčními výhodami pro každou společnost. Získáte je s QI, které funguje jako informační páteř podniku. Jedná se o český komplexní systém složený z 31 modulů zaměřených na nejrůznější firemní agendy a úseky. Vy pak využijete pouze to, co sedí Vašemu podnikání. A to doslova, protože QI je připravené na většinu oborů.