facebook LinkedIN LinkedIN - follow

ACREA představuje IBM SPSS Modeler 15

Společnost ACREA CR uvádí na český a slovenský trh nejnovější verzi modelovacích nástrojů IBM SPSS Modeler 15. Jednou ze stěžejních novinek verze 15 je rozšíření s možností vynášení dat do různých druhů map. S touto funkcí budou marketingoví pracovníci schopni zobrazovat dva základní druhy dat z databází. Choropleth maps (kartogramy) nabízející plošné zobrazení a Overlay maps spojující dva mapové soubory v jedné vizualizaci. Přínosem nové verze je i nově přidaný uzel GLMM (zobecněné smíšené lineární modely). Nová verze IBM SPSS Modeleru se dále snadněji integruje s obsáhlými databázemi, jako je například Netteza. Díky tomu jsou modely skórovány a nasazovány rychleji a efektivněji. Data lze dokonce skórovat uvnitř databáze v reálném čase vůči probíhajícím transakcím.Hlavní novinkou rozšířené verze IBM SPSS Modeler 15 Premium se stává analýza sociálních sítí. Ta zkoumá závislosti mezi sociálními skupinami, hledá vztahy a pravidla chování. Analýzu sociálních sítí v IBM SPSS Modeler Premium používají zejména telekomunikační, ale i jiné společnosti, které řeší retenci svých zákazníku. Dále je možné identifikovat skupiny a důležité jedince s vysokým vlivem na ostatní.

 

IBM SPSS Modeler 15 Premium nově umožňuje také identifikaci entit nabízející zcela nový pohled do predikční analýzy. Identifikací entit objevíte nekonzistence a vylepšíte provázanost textových záznamů. Můžete je tak správně přiřadit odpovídajícím jedincům. Správné rozlišení jedinců je důležité v úlohách detekce podvodů, boji proti praní špinavých peněz a národní i mezinárodní bezpečnosti.


 
Daktela
  

- Inzerce -

Jak bezpečné jsou bezpečnostní kamery? Nezmeškejte konferenci Axis Talk 2021

AxisÚtoky hackerů čím dál častěji míří na kamerové systémy. Jak se účinně bránit? I to bude tématem online konference společnosti Axis Communications, švédského světového leadera v bezpečnostních a smart city technologiích. Připojte se 20. a 21. dubna!

  

- Inzerce -

Kde snižují náklady firmy se správně nastavenými ERP systémy?

Tématem poslední doby se stávají úspory, které přináší společnostem správně zvolené a implementované ERP systémy. Nejde jen o často zmiňované zvýšení efektivity výroby nebo zlepšení poskytované služby. Podnikové systémy přináší i spoustu skrytých úspor v nákladech.

Helios
- inzerce -