facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Eissmann Group Automotive bude sledovat kritické díly pomocí DCIx MES

Společnost Eissmann Group Automotive, která je partnerem automobilového průmyslu v oblasti vývoje a výroby, bude sledovat kritické díly ve svých závodech po celém světě pomocí informačního systému DCIx MES od společnosti Aimtec. První projekty se rozběhly letos v květnu v centrále v Bad Urachu pro závody Holič na Slovensku a Gera v Německu. V roce 2015 budou následovat projekty pro závod v americkém Pell City a dalších deset výrobních linek v Německu, České republice, Maďarsku, Mexiku, USA a na Slovensku.Management společnosti Eissmann požadoval zlepšit sledovatelnost kritických dílů (tzv. sicherheitsrelevante Teile - dílů souvisejících s bezpečností systému). Důraz byl kladen zejména na výrobky, které jsou využívány pro zabudování airbagů v automobilech. V mezinárodní konkurenci dodavatelů vyhrála výběrové řízení společnost Aimtec, která je již 18 let partnerem významných dodavatelů v automobilového průmyslu. Jedním z důvodů, proč si vedení vybralo právě firmu Aimtec, byla také vysoká flexibilita dodávaného řešení DCIx MES.

 

Hlavním cílem je sledovat pomocí systému DCIx MES veškeré technologické operace, jejich následnost a kontrolovat, zda byla splněna všechna stanovená kritéria kvality pro dané díly. DCIx MES bude napojen na jednotlivé technologie a bude komunikovat s výrobními stroji přes OPC server. Součástí projektu je také integrace na systém SAP a archivační systém Doxis. Řešení DCIx MES je celosvětově licencováno až pro 400 pracovišť/strojů.

 

Mezi hlavní přínosy nasazení DCIx MES do závodů Eissmann po celém světě patří splnění požadavků na sledovatelnost a výrazné zajištění kvality kontrolou bezchybné a přesné realizace všech výrobních operací pro kritické díly.

 

foto (zleva): Bodo Deutschmann, IT ředitel Eissmann Automotive Deutschland GmbH, Roman Žák, předseda představenstva Aimtec, archiv Aimtec


 
Axis Talk 2021
  

- Inzerce -

GFI Unlimited Secure Email: bezpečná elektronická pošta pro malé a střední firmy

Jsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software více než 50 % loňských útoků směřovalo právě na SMB firmy.

  

- Inzerce -

Security Operations Center (SOC)

Vaše kyberbezpečnost za paušál


Nemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti. Jednoduchá řešení ale nefungují. Řešením je služba SOC (Security Operations Center), která se opírá o nejnovější technologie a zkušené specialisty.

Helios
- inzerce -