facebook LinkedIN LinkedIN - follow
APS/SCM, Aktuality -> IT Projekty - 3. 9. 2008

OSTROJ implementuje Infor SyteLine APS

Společnost Infor oznámila, že firma OSTROJ, severomoravský strojírenský výrobce, bude využívat řešení Infor SyteLine Advanced Planning and Scheduling (APS). Řešení Infor, jehož implementaci realizuje společnost ITeuro, umožní společnosti zefektivnit plánování výrobních procesů a pomůže sladit poptávku zákazníků s výrobními kapacitami. Společnost plánuje uvést řešení do ostrého provozu v jednotlivých divizích postupně do konce října 2008. Společnost OSTROJ, která vyrábí důlní stroje, hydraulické jeřáby a další strojírenské produkty, potřebovala funkcionalitu, jež by umožnila poskytovat zákazníkům aktuální informace o zakázkách v reálném čase a mít v každém okamžiku přesné informace o termínu dodání. Klíčovým požadavkem společnosti na nový systém tak byla schopnost okamžité zpětné vazby a rychlé odezvy na aktuální potřeby z pohledu jednotlivých zakázek.



Společnost zvolila řešení Infor SyteLine APS především proto, že dokázalo garantovat požadovanou pružnost v rámci každodenního, operativního plánování v reálném čase, což předchozí systém nedokázal zajistit. Dalším důležitým důvodem pro Infor SyteLine APS byly jeho příznivé celkové náklady na vlastnictví a snadnost integrace s existujícím ERP systémem. Řešení je implementováno na 6 výrobních divizích společnosti, kterými jsou Hydraulika, Strojírna, Kovárna a kalírna, Nářaďovna, Důlní stroje a Nakládací jeřáby.

 
  

- PR -

11 reálných příběhů IT manažerů:

Jak zvládli SaaS, kyberbezpečnost i automatizaci


AID2025IT manažeři napříč organizacemi dnes řeší podobné výzvy: jak zvládnout přechod na SaaS, zvýšit úroveň kyberbezpečnosti, automatizovat procesy a mít přehled o IT majetku, aniž by museli zavádět složité postupy. Zajímá vás, jak to v praxi zvládají ostatní?

  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.