facebook
Aktuality -> IT společnost - 27. 3. 2020

Y Soft vyrábí ochranné štíty pro zdravotníky na 3D tiskárnách

Y SoftVelká část zaměstnanců Y Softu se pravidelně zapojuje do neziskových projektů a pomáhá, kde se dá. Stejný přístup zaujali i k situaci kolem onemocnění COVID-19. Ve svém volném čase proto zorganizovali skupinu, která pomáhá řešit nedostatek ochranných pomůcek pro lékaře a další pracovníky, kteří se každodenně vystavují nebezpečí virové nákazy.„Y Soft poskytuje všechen výrobní materiál, stejně tak i své tiskárny eDee, prostory a hlavně čas dobrovolníků bezplatně. V tuto chvíli neuvažujeme o komerční výrobě ochranných štítů do budoucna, ani naše výrobní kapacity takto nejsou nastaveny. Nicméně pokud by globální poptávka a nedostatek ochranných pomůcek přetrvával, jsme připraveni pomoci, jak jen to bude v našich silách,“ říká k aktuální iniciativě zakladatel Y Softu Václav Muchna.

Tisk zdravotnické ochrany nyní v Y Soft probíhá 24 hodin denně:

  • Na 3D tiskárnách vyrábí ochranné štíty a zakladače šikmého proužku; v současné chvíli je vytištěno cca 2000 zakladačů a několik stovek ochranných štítů.
  • Štíty distribuují zdarma ve formě snadno sestavitelné soupravy, štíty již obdržela zdravotnická zařízení Poliklinika Viniční v Brně, COVID odběrový stan ÚVN, Thomayerova nemocnice a Psychiatrická nemocnice Bohnice.
  • Doteď v Y Softu vyráběli 500 ks/den, plánují ale navýšit denní výrobní kapacitu na cca 2000ks/den.

„Svět na současnou situaci nebyl připraven. Sice nezvládneme masivní produkci, ale ukazuje se, že každý může dobrovolně přispět vlastním úsilím. Proto jsme se zapojili jako firma. I naši zaměstnanci v kancelářích po celém světě využívají dostupné 3D tiskárny k tisku ochranných pomůcek pro zdravotníky. Je to cesta, jak můžeme lidem v nemocnicích pomoci. Jsme v tom společně,“ říká Václav Muchna a dodává: „Kromě podpory nemocnic a zdravotnických center v Česku už jsme připravili k odeslání i dvě zásilky do britských nemocnic.“


 
GFI
  

- Inzerce -

Microsoft Advanced Threat Analytics korelace

ATAEpidemie Covid19 většinu z nás zahnala do „domácích kanceláří“, odkud jsme mohli pohodlně nadále pracovat. Co se ovšem děje s firemním zařízením u zaměstnanců doma? Máte nad těmito zařízeními kontrolu? Až se zaměstnanci vrátí do firmy, můžete si být jistí, že jsou Vaše zařízení nezávadná a nepřináší do firemní sítě skrytá rizika?

  

- Inzerce -

Zavedení digitalizace už nemusí trvat měsíce, ale dny

Konica MinoltaDigitální transformace stále představuje pro velkou část českých firem velkou výzvu. Nechtějí si nechat ujet vlak, ale obávají se časové náročnosti implementace nových systémů. Doby, kdy jste potřebovali k zavedení elektronické správy dokumentů měsíce, jsou už naštěstí pryč.