eWay System
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT společnost - 27. 3. 2020

Y Soft vyrábí ochranné štíty pro zdravotníky na 3D tiskárnách

Y SoftVelká část zaměstnanců Y Softu se pravidelně zapojuje do neziskových projektů a pomáhá, kde se dá. Stejný přístup zaujali i k situaci kolem onemocnění COVID-19. Ve svém volném čase proto zorganizovali skupinu, která pomáhá řešit nedostatek ochranných pomůcek pro lékaře a další pracovníky, kteří se každodenně vystavují nebezpečí virové nákazy.„Y Soft poskytuje všechen výrobní materiál, stejně tak i své tiskárny eDee, prostory a hlavně čas dobrovolníků bezplatně. V tuto chvíli neuvažujeme o komerční výrobě ochranných štítů do budoucna, ani naše výrobní kapacity takto nejsou nastaveny. Nicméně pokud by globální poptávka a nedostatek ochranných pomůcek přetrvával, jsme připraveni pomoci, jak jen to bude v našich silách,“ říká k aktuální iniciativě zakladatel Y Softu Václav Muchna.

Tisk zdravotnické ochrany nyní v Y Soft probíhá 24 hodin denně:

  • Na 3D tiskárnách vyrábí ochranné štíty a zakladače šikmého proužku; v současné chvíli je vytištěno cca 2000 zakladačů a několik stovek ochranných štítů.
  • Štíty distribuují zdarma ve formě snadno sestavitelné soupravy, štíty již obdržela zdravotnická zařízení Poliklinika Viniční v Brně, COVID odběrový stan ÚVN, Thomayerova nemocnice a Psychiatrická nemocnice Bohnice.
  • Doteď v Y Softu vyráběli 500 ks/den, plánují ale navýšit denní výrobní kapacitu na cca 2000ks/den.

„Svět na současnou situaci nebyl připraven. Sice nezvládneme masivní produkci, ale ukazuje se, že každý může dobrovolně přispět vlastním úsilím. Proto jsme se zapojili jako firma. I naši zaměstnanci v kancelářích po celém světě využívají dostupné 3D tiskárny k tisku ochranných pomůcek pro zdravotníky. Je to cesta, jak můžeme lidem v nemocnicích pomoci. Jsme v tom společně,“ říká Václav Muchna a dodává: „Kromě podpory nemocnic a zdravotnických center v Česku už jsme připravili k odeslání i dvě zásilky do britských nemocnic.“


 
  

- Inzerce -

Jak zastavit ransomware? Správnou ochranou koncových bodů

SophosPolovina IT manažerů uvádí, že byli v loňském roce napadeni ransomwarem. Ve třech případech ze čtyř se přitom útočníkům podařilo zašifrovat data. Průměrné globální náklady na nápravu těchto škod přesáhly 16 milionů korun, vyplývá z průzkumu společnosti Sophos mezi 5000 IT manažery ve 26 zemích. Jak nejlépe chránit koncové body před ransomwarem?

  

- Inzerce -

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.