facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 24. 10. 2012

Výkonný úložný RAID systém SGI IS17000

Společnost SGI uvedla na trh systém SGI InfiniteStorage 17000, který je vhodný pro extrémní objemy dat, vysoce výkonné počítání (HPC – high performance computing) a datově náročné zpracování v reálném čase. SGI InfiniteStorage 17000 je nejnovějším přírůstkem do ekosystému SGI InfiniteStorage a přináší (v odvětví) jednu z nejvýkonnějších úložných single-platforem typu RAID s propustností více než 40 Gb/s a 1.400.000 flash IOPS. Díky možnosti škálovat v jediném systému do rozsahu více než 1680 disků a 6,72PB je systém IS17000 určený pro pracovní úlohy, které vyžadují nekompromisní výkon a škálovatelnost.



Systém InfiniteStorage 17000 vyniká rychlostí přístupu k úložišti vzhledem k jeho hustotě a podporuje až 160 vyhrazených 6 Gb SAS linek. Díky připojení FDR InfiniBand a Fibre Channel je systém navržen tak, aby vyhovoval existujícím úložným prostředím a snadno škáloval storage systémy do rozsahu 1TB/s i více.


 
  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.

  

- PR -

Digitalizace účetních a HR procesů pro módní řetězec v 16 zemích

I maloobchod, i když je to tradiční obor, může využít moderní technologie k automatizaci a digitalizaci svých procesů. Díky tomu získá náskok před konkurencí i v oblasti zaměstnávání. Přečtěte si, jak interní procesy řeší maloobchodní řetězec PEPCO.