facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 11. 12. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Výkonný NAS pro tvůrce videa a jiné kreativní profesionály

Společnost QNAP uvedla na trh první zařízení NAS s rozhraním rozhraní Thunderbolt 4 a proce­sory Intel Core 12. generace. Novinka s označením TVS-h674T​/TVS-h874T (podle počtu disko­vých pozic) je určena především pro videoprodukci a kreativní profesionály, kterým nabízí vysoký výkon, spolehlivost a všestrannost při správě dat.TVS-hx74T je stolní model NAS pro 2,5"/3,5" pevné disky HDD nebo SSD s rozhraním SATA a s možností výměny za provozu. Navíc dva sloty PCIe je možné využít pro velmi rychlé disky M.2 NVMe SSD, nebo pro osazení rychlejší síťové karty 25/10 GbE.

Novinka je k dispozici ve třech variantách:

 • TVS-h674T-i5-32G: NAS se 6 pozicemi pro SATA disk; 6jádrový procesor Intel Core i5; grafická karta Intel UHD Graphics 730; 32 GB DDR4 RAM
 • TVS-h874T-i7-32G: NAS s 8 pozicemi pro SATA disk; 12jádrový procesor Intel Core i7; grafická karta Intel UHD Graphics 770; 32 GB DDR4 RAM
 • TVS-h874T-i9-64G: NAS s 8 pozicemi pro SATA disk; 16jádrový procesor Intel Core i9; grafická karta Intel UHD Graphics 770; 64 GB DDR4 RAM

Mezi nejdůležitější vlastnosti zařízení TVS-hx74T patří:

 • Procesory Intel Core: Díky procesorům Intel Core i9, i7 a i5 12. generace nabízí novinka pozoruhodný výpočetní výkon a zajišťuje spolupráci při střihu videí v rozlišení 4K na více pracovních stanicích.
 • Integrovaná jednotka GPU pro rychlé překódování videa: TVS-hx74T urychluje překódování záznamů RAW v reálném čase, což umožňuje rychlý přístup k souborům a jejich prohlížení pro uživatele, spolupracovníky a klienty na různých zařízeních.
 • Konektivita rozhraní Thunderbolt 4: Dva integrované porty Thunderbolt 4 zajišťují vysokou rychlost přenosu dat.
 • Zjednodušený pracovní postup pro spolupráci: TVS-hx74T nabízí propojení mezi více uživateli počítačů Mac/PC a umožňuje flexibilní nastavení přístupových práv, čímž chrání před neoprávněným přístupem.
 • Svazek NVMe SSD: TVS-hx74T je vybaveno dvěma sloty M.2 2280 PCIe Gen 4 x4, které podporují disky M.2 NVMe SSD pro vytváření superrychlých svazků určených pro práci na realizovaných projektech.
 • Až 154 TB úložného prostoru (ve variantě pro 8 disků): TVS-hx74T nabízí dostatek prostoru pro stále rostoucí nároky kreativních projektů.
 • Možnost rozšíření na 25/10 GbE: Řada TVS-hx74T je vybavena sloty PCIe 4. generace a díky standardnímu rozhraní 2,5 GbE zaručuje další rozšiřitelnost sítě, což z ní činí ideální řešení pro úlohy s vysokými nároky na šířku pásma, včetně střihu videí 4K a tvorby multimediálního obsahu.
 • Operační systém ZFS orientovaný na kreativce: Řada TVS-hx74T poskytuje flexibilní správu úložišť, komplexní ochranu dat a optimalizovaný výkon, který splňuje požadavky kreativních profesionálů.
 • Samoregenerace poškozených dat: Díky funkci samoregenerování TVS-hx74T automaticky detekuje a opravuje poškozená data, čímž zajišťuje plynulou produkci videí bez jakéhokoli přerušení.
 • Zálohování dat ze systému NAS do cloudu: myQNAPcloud Storage je cloudové úložiště hostované společností QNAP a pro každého uživatele QNAP je k dispozici 16 GB cloudového úložiště zdarma. Tato funkce zajišťuje ochranu a přístup k důležitým datům odkudkoli a zlepšuje správu dat a spolupráci v rámci celého tvůrčího pracovního procesu.


 
  

- PR -

Mějte reálná očekávání a nepřeceňujte síly!

IT Systems 1-2/2024V prvním letošním vydání IT Systems narazíte hned několikrát na téma umělé inteligence. Nezajímá nás ovšem, jak hezké obrázky už dokáže AI vygenerovat. Zabýváme se raději uplatněním AI v oblasti e-commerce a logistiky. Podíváme se také, jak AI mění zákaznické linky a jak dokáže zvýšit produktivitu zaměstnanců a zrychlit interní procesy.

  

- PR -

S mluvícím skladem firmy ušetří až 25% nákladů

Tempo růstu firem nabírá na obrátkách. Počet zákazníků roste, zvyšuje se obrat, ale co dělat, když najímání nových zaměstnanců nestačí na stále rychlejší zpracování objednávek? Existuje řada řešení, která při stávajících zásobách a stavech zvýší produktivitu až o 35%, přičemž uspoří firemní náklady až o 25%.