- Přehledy IS
- APS (21)
- BPM - procesní řízení (22)
- Cloud computing (IaaS) (7)
- Cloud computing (SaaS) (25)
- CRM (48)
- DMS/ECM - správa dokumentů (17)
- EAM (15)
- Ekonomické systémy (66)
- ERP (84)
- HRM (27)
- ITSM (5)
- MES (31)
- Řízení výroby (45)
- WMS (23)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (24)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (39)
- Dodavatelé CRM (35)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (72)
- Informační bezpečnost (33)
- IT řešení pro logistiku (45)
- IT řešení pro stavebnictví (23)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (26)

















Všeobecná fakultní nemocnice testuje nový software pro monitorování stavu srdce na dálku
V Komplexním kardiovaskulárním centru Všeobecné fakultní nemocnice v Praze se právě testuje v pilotní fázi projekt využívající pokročilý software, který automaticky a na dálku monitoruje zdravotní stav pacientů v reálném čase. Software pomocí algoritmů analyzuje data z přístrojů pro dálkové monitorování, identifikuje epizody spojené s rizikem nebo zhoršením srdeční činnosti a doporučuje klinické reakce.


Software, který byl vyvinut v roce 2022 v rámci projektové spolupráce mezi VDT Technology a.s., Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze, Pražským centrem pokročilých technologií pro výzkum a inovace a.s. (PATRIC) a Emergency E-Health a.s., se nyní nachází ve fázi implementace.
Díky agregaci dat od různých výrobců, sjednocení datových formátů a vytvoření jednotné struktury poskytuje software uživatelům přehledné informace o jejich zdravotním stavu prostřednictvím uživatelsky přívětivého rozhraní. Upozornění jsou personalizována na základě individuálního stavu uživatelů, a na základě těchto poznatků se prioritizují diagnostické nebo terapeutické zásahy.
Software pracuje na principu pokročilého zpracování dat z IoT sítě na cloudové platformě MindSphere Siemens, která poskytuje robustní bezpečnostní standardy potřebné pro zajištění bezpečnosti uložených dat.
„Tento nový software usnadňuje vzdálené monitorování pacientů s implantabilními kardiologickými přístroji, což umožňuje efektivnější ambulantní péči,“ vysvětluje Erik Feldman ze společnosti VDT Technology a dodává: „Použití pokročilé technologie k analýze dat pacientů a navrhovaní relevantních odpovědí má potenciál hrát významnou roli při zmírňování a minimalizaci rizik způsobených srdečními a s tím souvisejícími zdravotními problémy.“
Momentálně se projekt v pilotní fázi testuje v Komplexním kardiovaskulárním centru Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Poté, co získá nezbytné certifikace, může být software uveden na trh. Očekává se, že budou ho využívat kardiovaskulární centra, nemocnice a implantační centra. Druhotnými zákazníky mohou se rovněž mohou stát zdravotní pojišťovny.
Software existuje ve dvou jazykových verzích – češtině a angličtině, a pokud bude úspěšně implementován ve Všeobecné fakultní nemocnici, bude se moci komerčně nabízet i dalším nemocnicím a zdravotnickým zařízením v národním a mezinárodním měřítku.
„S rostoucím počtem lidí, kteří používají implantované srdeční přístroje, roste potřeba vytvářet a zavádět řešení, která usnadňují efektivní léčbu,“ říká prof. MUDr. Jan Bělohlávek, PhD. z Emergency E-Health a.s. a pokračuje: „Tento proces umožní zdravotníkům alokovat svůj čas tam, kde je ho nejvíce potřeba, a zároveň zajistí, že se pacientům dostane optimální péče.“
11.10. | Meet up |
19.10. | Abacus servery 2023 |
24.10. | Bezpečnosť a dostupnosť dát 2023 |
2.11. | První česká Low-code / No-code konference 2023 |
8.11. | Konference GIS Esri v ČR |
Formulář pro přidání akce