Asseco Helios 2
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 3. 4. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Unicorn vytvoří nový informační systém pro NET4GAS na bázi řešení Lancelot

UnicornSpolečnost Unicorn se pochlubila úspěchem ve výběrovém řízení na implementaci komplexního IT systému pro obchodní řízení přepravní soustavy plynu v ČR. Výběrové řízení vypsala společnost NET4GAS, která je provozovatelem přepravní soustavy plynu v České republice.Mezi hlavní cíle modernizace informačního systému v NET4GAS patří zejména:

  • automatizace obchodních a technických procesů v přepravní soustavě plynu,
  • automatizovaná komunikace mezi provozovatelem přepravní soustavy, ostatními účastníky trhu (zejména domácími i zahraničními obchodníky, zásobníky plynu, provozovateli distribučních soustav či zahraničními provozovateli plynových přepravních soustav) a autoritami (např. operátory trhu).

Nový informační systém pro NET4GAS vytvoří Unicorn na bázi prověřeného IT řešení pro energetické společnosti Lancelot. Dodávka nezahrnuje jen systém samotný, ale i následný servis, provoz a rozvoj po dobu 10 let, a to samozřejmě v režimu 24/7/365. Po dokončení projektu budou produkty Unicornu kompletně pokrývat obchodní procesy spojené s řízením přenosových soustav v ČR – v elektřině s produktem Damas a v plynu s produktem Lancelot.


 
  

- Inzerce -

Jak na automatizaci ve výrobní firmě

SoliteaRychlé tempo moderní doby a zvyšující se spotřebitelské nároky kladou čím dál větší důraz na preciznost výroby. Pokračující pandemie covidu-19 pak k tomu přidává i tlak na efektivitu a časovou přesnost dodávek.

  

- Inzerce -

Covid jako katalyzátor digitalizace a fenomén homeworkingu

IT Systems 1-2/2021V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili na odvětví, která v současné době prochází velmi turbulentním vývojem. Vím, že se to dnes dá říct prakticky o všech oblastech našeho života, ovšem retail, logistika a potravinářský průmysl jsou navíc názorným příkladem, proč je pandemie onemocnění covid označována za katalyzátor digitalizace desetiletí. Pokud totiž ještě někdo pochyboval o významu digitalizace, musel v loňském roce prozřít.