- Přehledy IS
- APS (25)
- BPM - procesní řízení (23)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (31)
- CRM (52)
- DMS/ECM - správa dokumentů (19)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (75)
- HRM (28)
- ITSM (6)
- MES (33)
- Řízení výroby (36)
- WMS (28)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (41)
- Dodavatelé CRM (38)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (66)
- Informační bezpečnost (48)
- IT řešení pro logistiku (48)
- IT řešení pro stavebnictví (26)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (27)


















![]() | Přihlaste se k odběru zpravodaje SystemNEWS na LinkedIn, který každý týden přináší výběr článků z oblasti podnikové informatiky | |
![]() | ||
Unicorn vyčlenil služby informační bezpečnosti do společnosti axelum
Společnost axelum přebírá služby v oblasti informační bezpečnosti poskytované v rámci Unicorn Systems. Axelum nabízí firmám a organizacím komplexní služby zabezpečení dat a ochrany jejich podnikání od analýzy stavu informační bezpečnosti, přes navržení adekvátní úrovně ochrany v celé organizaci, až po implementaci nápravných opatření.


Axelum své služby poskytuje již od roku 2018, kdy vzniklo jako divize v rámci Unicorn Systems. Z pohledu portfolia služeb je axelum zajímavým dodavatelem – katalog služeb čítá desítky různých položek, které jsou vhodné jak pro malé a střední firmy, tak i pro mezinárodní korporace.
Mezi hlavní a nejzajímavější služby patří například služba Red Team, která simuluje cílený kybernetický útok na organizaci, či zajištění souladu s platnou legislativou a dalšími regulacemi, např. DORA či NIS2, dále pak provádění penetračních testů prakticky jakýchkoliv cílů včetně fyzických objektů. Součástí nabídky je implementace Systému řízení informační bezpečnosti (ISMS) či provádění dílčích aktivit typu analýza rizik, stanovení bezpečnostních politik, procedur a standardů a pomoc s jejich zavedením do praxe. Mezi klienty axelum se řadí lokální banky, retailové společnosti, ale i mezinárodní energetické a farmaceutické koncerny.
„Vždy se snažíme pomoci klientům nastavit takový systém řízení bezpečnosti informací, který jim umožní dosáhnout v přiměřeném čase efektivní úrovně informační bezpečnosti. Chceme posouvat informační bezpečnost od stavu ad-hoc řešení bezpečnostních opatření k řízenému, kontrolovanému a opakovatelnému procesu,‟ říká Filip Štolle, Managing Director společnosti axelum. „V době, kdy kybernetické útoky představují pro organizace vážnou hrozbu, je klíčové mít spolehlivého partnera, který pomůže s prevencí, ale i v době krize. A my chceme být takovým partnerem,“ dodává Václav Caisl, jednatel společnosti axelum.
![]() ![]() | ||||||
Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 | 1 | 2 | 3 | 4 |
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
Formulář pro přidání akce
15.5. | Konference SCADA Security |
22.5. | Akce pro automobilové dodavatele "3DEXPERIENCE... |
12.6. | Konference ABIA CZ 2025: setkání zákazníků a partnerů... |
29.9. | The Massive IoT Conference |