facebook
Aktuality -> Hardware - 8. 4. 2020 - Zdeněk Gric

Ultrakompaktní síťové kamery Axis s panoramatickým 360° záběrem

Axis Communications představuje nové přírůstky do řady síťových kamer AXIS M30 – modely AXIS M3068-P a AXIS M3067-P. Tyto ultrakompaktní pevné kopulové kamery jsou k vybaveny k fungování ve dne i v noci a nabízejí technologii Forensic WDR, která umožňuje kvalitní obraz i při scéně s tmavými a světlými oblastmi.AXIS M3068-P je malá kopulová kamera s rozlišením 12 MP, která při zapnuté funkci Forensic WDR nabízí rychlost snímání až 15 f/s, zatímco 6MP model AXIS M3067-P dosahuje s Forensic WDR snímkové frekvence až 30 f/s, a navíc nabídne také technologii Lightfinder, která pomáhá se světelnou citlivostí a jasnými barvami i při osvětlení s nízkou intenzitou. Oba modely dokážou zprostředkovat záběr v panoramatickém rozsahu 360° bez jakýchkoli slepých míst či mrtvých úhlů a zároveň množství jednotlivých záběrů s korekcí perspektivy obrazu.

Kamery jsou navržené tak, aby se daly rychle a snadno instalovat, a dodávají se zaostřené, takže není nutné ruční ostření. Pomocí funkce digitálního rolování lze navíc otáčet záběr kamery.

Mezi nejdůležitější charakteristiky patří: 

  • Panoramatický záběr 360°
  • Technologie Forensic WDR, Lightfinder, funkce denního a nočního vidění
  • Kompaktní a diskrétní design 
  • Kompresní technologie Zipstream podporující kodeky H.264 a H.265 
  • Ekologicky šetrné materiály

Obě kamery nabízejí kapacitu k výkonné analýze videa a kromě toho také technologii Axis Zipstream s podporou formátů H.264 i H.265, což významně snižuje nároky na šířku pásma a kapacitu úložiště. Tyto ekologicky šetrné malé kopulovité kamery navíc neobsahují žádné PVC a jsou z 71 % vyrobeny z recyklovaných materiálů.

Kamery se začnou dodávat prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis ve 2. čtvrtletí 2020 za doporučené koncové ceny 18.300 Kč u AXIS M3068-P a 12.800 Kč M3067-P.


 
GFI
  

- Inzerce -

Service Desk jako účinný pomocník Správy základních registrů

GordicSpráva základních registrů (SZR) byla zřízena na základě zákona č. 111/2009 Sb. Vznik úřadu je datován k 1.1.2010, kdy je zahájeno budování registrů. Vlastní provoz SZR byl pak odstartován k 1. 7. 2012.

  

- Inzerce -

Microsoft Advanced Threat Analytics korelace

ATAEpidemie Covid19 většinu z nás zahnala do „domácích kanceláří“, odkud jsme mohli pohodlně nadále pracovat. Co se ovšem děje s firemním zařízením u zaměstnanců doma? Máte nad těmito zařízeními kontrolu? Až se zaměstnanci vrátí do firmy, můžete si být jistí, že jsou Vaše zařízení nezávadná a nepřináší do firemní sítě skrytá rizika?