facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 21. 4. 2022 - Zdeněk Gric

Ukrajinci se mohou zdarma učit češtinu s aplikací LangBee

Ukrajinští občané, kteří z důvodu aktuální situace ve své zemi přišli do České republiky, se mohou zdarma učit češtinu pomocí jazykové aplikace LangBee. Aplikace jim umožní se učit jazyk velmi efektivně na mobilu, na tabletu nebo na počítači, aniž by museli navštěvovat kurzy. Jazykové kurzy pro Ukrajince v LangBee vytvořila ukrajinská studentka Univerzity Komenského v Bratislavě Dana Gorbunová. Aktuálně jsou v aplikaci dostupné kurzy pro začátečníky a další budou postupně přibývat.LangBee (www.langbee.app) je webová aplikace k učení cizích jazyků, kterou počátkem roku 2021 vytvořil programátor Michal Ošvát. Od té doby si tento efektivní způsob učení se jazyka oblíbily tisíce uživatelů. LangBee vychází z partnerské aplikace WocaBee určené pro školy, kterou vyzkoušelo ji více než 300 000 uživatelů z 9 evropských zemí.

Jazykové kurzy v LangBee obsahují slovíčka, fráze, gramatiku i trénink výslovnosti. Slovní zásobu si uživatel v aplikaci procvičuje pomocí 8 různých procvičovacích metod a umělá inteligence učení individuálně přizpůsobuje každému uživateli. K procvičování nabízí častěji ta slovíčka, ve kterých uživatel často chybuje. Učení s LangBee je hravé, efektivní a vhodné pro všechny věkové skupiny – od školáků až po důchodce.

Od poloviny dubna je aplikace dostupná i v ukrajinském jazyce a k dispozici jsou i bezplatné kurzy českého jazyka pro Ukrajince. Každý kurz obsahuje přibližně 150 slovíček/frází rozdělených do balíčků. Balíčky se postupně odemykají – až po úspěšném absolvovaní testu může uživatel postoupit o úroveň výš. Zároveň každý týden dostane do e-mailu report o svém pokroku v učení.

Michal Ošvát, autor aplikace LangBee a WocaBee říká: „I nás situace na Ukrajině lidsky velmi zasáhla a ihned jsme se rozhodli v rámci našich možností pomoci. Prvním krokem bylo zpřístupnění naší aplikace WocaBee školám k výuce českého jazyka pro ukrajinské žáky. V těchto dnech zveřejňujeme první ucelené kurzy českého jazyka určené i pro jednotlivce v aplikaci LangBee.“

Jazykové kurzy pro Ukrajince v LangBee vytvořila ukrajinská studentka Univerzity Komenského v Bratislavě Dana Gorbunová. „Kurzy jsem se snažila vytvořit tak, aby mým krajanům pomohly se co nejlépe integrovat do běžného života na Slovensku a v České republice. S aplikací se pracuje velmi jednoduše a díky LangBee se mohou učit kdykoliv a kdekoliv,“ říká D. Gorbunová, která pro ukrajinské uživatele vytvořila i krátké video v rodném jazyce.

Jak postupovat

Aplikaci LangBee není potřeba instalovat, funguje online na jakémkoliv zařízení - mobil, tablet nebo počítač. V nabídce jazyků na www.langbee.app si Ukrajinci zvolí ukrajinštinu, díky čemuž bude uživatelské rozhraní v jejich rodném jazyce. Po registraci do aplikace prostřednictvím svého e-mailu si v nabídce e-shopu zvolí kurzy češtiny pro Ukrajince. Tyto kurzy jsou i budou zdarma a v nejbližších týdnech k nim budou přibývat další.


 
  

- Inzerce -

CyberSec Forum Bratislava 2022

CyberSec Forum 2022Zveme vás na COMGUARD CyberSec Forum do bratislavské­ho hotelu Clarion. Přijďte se podívat na sou­ča­s­né možnosti zabezpečení IT infra­struk­tu­ry. Čeká na vás den nabitý prezen­tacemi o nejnovějších tren­dech v oblasti bez­peč­nos­ti reflek­tu­jí­cí potřeby dnešní nejisté doby. Můžete se těšit na zajímavá témata, networking a doprovod­ný program. Bude také prostor pro dotazy a konzultace.

  

- Inzerce -

Kamery s funkcí rozpoznávání SPZ

Automatickým zdvihem závory přínosy zdaleka nekončí


Když se řekne rozpoznávání SPZ, většině řidičů se jako první vybaví pokuta za rychlou jízdu nebo za průjezd na červenou. Schopnost přečíst poznávací značku a správně jí přiřadit ke konkrétnímu automobilu ale ocení i firmy při evidenci vozového parku nebo k omezení přístupu do areálu. Chytré kamery Mobotix od Konica Minolta však nabízejí mnohem víc.