eWay
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 17. 9. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Trask uzavřel partnerství s ApPello

Trask uzavřel partnerství s ApPelloČeská IT společnost Trask uzavřela partnerství s maďarskou firmou ApPello, která patří k zavedeným dodavatelům platforem pro online sjednávání a správu úvěrů v Evropě. V rámci partnerství chtějí obě firmy propojit své produktové a implementační zkušenosti, znalosti regulatoriky a prostředí finančních institucí.Česká technologická a konzultační společnost Trask je dodavatelem IT řešení do řady českých společností a institucí, jejichž značná část spadá pod finanční sektor. Svoje implementační a technologické know-how nyní propojí se společností ApPello, jejíž softwarové platformy pro online půjčování patří k nejpoužívanějším v Evropě. Partnerství mezi produktově orientovanými a implementačními společnostmi je logickým krokem. A to vzhledem k rostoucímu trendu nákupu produktových platforem nad zakázkovým vývojem softwaru.

„Během posledních měsíců jsme nejen u českých společností zaznamenali jasnou preferenci produktových dodávek nad vývojovými. Partnerství jako to, které jsme uzavřeli s ApPellem, přinese našim klientům obohacení vybraných produktů o prvky know-how firem zaměřených na vývoj. Tyto prvky se promítají do hotových, prověřených a používaných digitálních řešení, se kterými mohou společnosti v podstatě ihned pracovat, aniž by je samy zdlouhavě vyvíjely nebo upravovaly,“ řekl k nově uzavřenému partnerství Jiří Soukeník, výkonný ředitel Trasku.

„Covid-19 ukotvil ve světě práci na dálku, která jen tak nezmizí. V takovém prostředí papírové procesy nemají z hlediska efektivity, účinnosti a udržitelné agendy svoje místo. Banky proto musejí překonat překážky v podobě tvorby IT architektury, která bude vyhovovat poptávce zákazníků a novým očekáváním ohledně bankovních produktů, služeb i doby uvedení na trh. Propojením hotového produktu s pomocí důvěryhodného implementačního partnera jako je Trask, který zná dané prostředí a trh, je tak nejrychlejším a nejefektivnějším způsobem, jak se k potřebným řešením a k němu důležitému know-how dostat,“ popisuje Béla Vér, CEO ApPella.
 


 
Helios
  

- Inzerce -

Jak na řízení dat?

PCSBezpečnostní rizika se stále zvyšují. Tím spíš, že mnoho zaměstnanců díky současné situaci přešlo na práci z domova. Důraz na problém zabezpečení potvrzují i tři poslední studie nezávislé analytické společnosti Gartner.

  

- Inzerce -

Úsměv namísto podpisu a robot na místě prodavače

IT Systems 11/2020V novém vydání IT Systems se věnujeme trendům v digitalizaci bankovnictví a finančního sektoru, který je sice vnímán jako velmi konzervativní odvětví, ale ve vztahu k informačním technologiím patří naopak mezi ty nejprogresivnější. Tlak konkurence i nebankovních institucí a požadavky zákazníků totiž nutí celé odvětví, aby přijímalo nejnovější technologie.