facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 24. 11. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

TP-Link Deco X50-4G kombinuje výkonný Wi-Fi mesh systém s připojením přes LTE

Deco X50-4GSpolečnost TP-Link představila nový meshový systém Deco X50-4G s připojením přes mobilní síť LTE. Novinka tak umožňuje vytvořit robustní Wi-Fi síť i na odlehlých místech, kde mobilní síť často bývá jediným dostupným připojením k internetu. Výkonná 4G brána v zařízení Deco X50-4G společně s Wi-Fi 6 rychlostí 2 402 Mbit/s (v pásmu 5 GHz) a 574 Mbit/s (v pásmu 2,4 GHz) elegantně pokryje i velký prostor. Stačí pouze SIM karta mobilního operátora s vhodným 4G tarifem.Deco X50-4G s podporou technologie 4G Cat6 s příchozí rychlostí internetu až 300 Mbit/s umožňuje používání internetu i tam, kde to dosud bylo problematické – na chatách, chalupách, farmách či ve skladech. Systém nabízí velmi jednoduchou instalaci a dobře propustnou síť, díky níž lze vysokorychlostní internet používat na více zařízeních, kterých může být teoreticky připojeno až 150. Pro dokonalé pokrytí větších prostorů je možné umístit více spolupracujících jednotek, přičemž jedna zajistí signál až na 250 metrů čtverečných. Mobilní telefon, notebook nebo tablet se přitom automaticky a bez prodlev připojí k nejrychlejší dostupné jednotce.

Deco X50-4G

Výhodou takového řešení je také fakt, že jsou spolu veškeré jednotky Deco kompatibilní, takže lze stávající síť rozšiřovat a spravovat přes mobilní aplikaci Deco. Aplikace je dostupná v češtině i slovenštině a s její pomocí uživatelé bez problémů zvládnou nastavení krok za krokem.

Alternativně lze pro velké prostory využít nového systému Deco XE75 Pro složeného ze tří jednotek, které pokryjí až 670 metrů čtverečných. Systém pracuje na Wi-Fi 6E, dosahuje gigabitových rychlostí a zvládne připojení až pro dvě stovky přístrojů současně.


 
  

- Inzerce -

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

  

- Inzerce -

IT ekosystém Synology přináší jistotu

Výhody volby NAS s pevnými disky od jednoho dodavatele


Společnost Synology dodává efek­tiv­ní a bezpečná řešení pro ukládá­ní dat, a to jak velké podnikové servery, tak i menší modely síťových zařízení NAS, které jsou vhodné pro malé a střední podniky (SMB) nebo domácí kanceláře.