Aktuality -> IT společnost - 17. 3. 2009

Svět informačních systémů

Mezinárodní konference Svět informačních systémů 2009 se bude konat ve dnech 20. a 21. dubna na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. První den konference bude zaměřen na trendová a manažerská témata, která tentokrát významně zohledňují turbulentní vývoj globální i české ekonomiky a její přechod do období recese. Konference nabídne celou řadu vystoupení reflektujících tento aktuální trend, ať už směřovaných do oblasti aplikace manažerských metod za využití ICT v průmyslových podnicích, řízení rizik, využití dotačních programů EU pro podporu investic nebo smluvního zajištění IT projektů v době ekonomické recese. Důležitým tématem prvního dne bude rovněž využití nástrojů pro podporu manažerského rozhodování, řízení výroby a dodavatelských řetězců.



Druhý den konference bude orientován na využití příležitostí při budování informačních systémů a jejich podporu konkurenceschopnosti v podnikové praxi. Přednášející představí možnosti moderních softwarových řešení a několik zajímavých IT projektů v oblasti průmyslu, obchodu a zdravotnictví.

 

Konference se stejně jako v minulých letech zúčastní významné osobnosti české IT scény, podnikatelského světa, akademické sféry i zahraničních korporací. K prestižním vystupujícím tak budou patřit například Aleš Bartůněk, generální ředitel, IBM ČR, Jiří Voříšek, prezident České společnosti pro systémovou integraci, Karel Rais, rektor Vysokého učení technického v Brně, Lumír Al-Dabagh, ředitel společnosti Beneš a Lát oceněné titulem PX Firma roku 2007 a Národní cenou kvality 2008, Václav Urban, generální ředitel, Exact Software CR, Otakar Smolík, viceprezident, Ness Europe, Petr Karásek, obchodní a marketingový ředitel, Microsoft ČR, Martin Maisner, viceprezident České společnosti pro systémovou integraci a partner advokátní kanceláře ROWAN LEGAL.

 

Jak se již na konferenci stalo tradicí, zúčastí se jí takřka kompletní špička českých softwarových tvůrců v oblasti podnikových informačních systémů. Za všechny jmenujme osobnosti, které společně vystoupí v jedné z panelových diskusí věnované českému ERP trhu. Jsou jimi Jaroslav Řasa, předseda představenstva, ABRA Software, Branislav Ludva, generální ředitel, KARAT Software, Martin Cígler, generální ředitel a předseda představenstva, Cígler Software a Stanislav Sýkora, generální ředitel a předseda představenstva, LCS International.

 

Konference se můžete zúčastnit po registraci a zaplacení účastnického poplatku, který činí 2.500 Kč. Členové České společnosti pro systémovou integraci platí snížený poplatek ve výši 2.200 Kč, členové Centra pro výzkum informačních systémů a účastníci z uživatelských organizací (průmyslové a obchodní podniky užívající IS/ICT), pak platí pouhých 1.100 Kč. Pracovníci vysokých a středních škol z ČR a SR platí 2.000 Kč, studenti všech vysokých škol ČR a SR pak jen 700 Kč. Poplatek zahrnuje ve všech případech veškeré konferenční materiály včetně sborníku přednášek a stravné po oba dny a společenský večer.

 

Registrovat se můžete online na stránkách sis.cvis.cz/2009/hlavni.php?co=registrace.htm.


 
  

- PR -

Specializovaná vyhledávací řešení překonávají generativní AI

V kontextu neutuchajícího zájmu o generativní AI se nás zákazníci často ptají: "Co nabídnete oproti AI?" Správá otázka ovšem zní: Co vlastně mohou generativní AI řešení nabídnout oproti specializovaným vyhledávacím systémům pro firemní data?

 

  

- PR -

I malé firmy jsou terčem kybernetických útoků Jak se jim mohou bránit?

Mnoho drobných podnikatelů a majitelů menších firem si myslí, že kybernetické útoky se jich netýkají. „Proč by si zrovna mě hacker vybíral?“ říkají si, protože věří, že jejich „malý“ byznys není pro útočníky zajímavý. Realita je ale jiná. Malé podnikatelské subjekty, která často nedisponují rozsáhlým řešením kybernetické bezpečnosti, jsou pro hackery naopak snadnějším, a o to atraktivnějším cílem.