facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Sun uvolňuje specifikace SPARC jako open source

UltraSPARC_T1_609.jpgSpolečnost Sun Microsystems oznámila na akci Open Source Business Conference (OSBC), že v rámci své iniciativy OpenSPARC uvolnila specifikace architektury UltraSPARC 2005 a HyperVisor API, aby podpořila portování Linuxu, BSD a dalších operačních systémů, middlewaru a aplikací na procesory UltraSPARC T1 s technologií CoolThreads. Zveřejnění těchto specifikací přispěje k rozšíření základny uživatelů, kteří mohou využívat vysoký výkon a propustnost a energetickou a prostorovou úspornost procesoru UltraSPARC T1. Dokumentace je zdarma ke stažení na webu opensparc.net.

Sun tímto krokem otevírá dveře pro expanzi procesorů SPARC na nové platformy a trhy, odstraňuje překážky inovací a dává zákazníkům širší možnost volby. Portované verze operačních systémů Linux a BSD pro procesor UltraSPARC T1 rozšíří trh procesorů SPARC a přinesou zákazníkům více příležitostí využívat přednosti technologie CoolThreads. Výsledkem vývojového úsilí komunity OpenSPARC budou 32vláknové inovace, které významnou měrou přispějí k prosazení nových měřítek výkonnosti datových center.

 
  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.

  

- PR -

Modernizace IS je příležitost přehodnotit způsob práce

IT Systems 4/2025V aktuálním vydání IT Systems bych chtěl upozornit především na přílohu věnovanou kybernetické bezpečnosti. Jde o problematiku, které se věnujeme prakticky v každém vydání. Neustále se totiž vyvíjí a rozšiřuje. Tematická příloha Cyber Security je příležitostí podívat se podrobněji, jakým kybernetickým hrozbám dnes musíme čelit a jak se před nimi můžeme chránit. Kromě kybernetické bezpečnosti jsme se zaměřili také na digitalizaci průmyslu.