facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 20. 1. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Studenti FIT ČVUT vyvinuli pomůcku pro vylepšení volejbalového tréninku

Studenti Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze vyvinuli zajímavou tréninkovou pomůcku pro rekreační i profesionální hráče volejbalu. Propojili své vlastní volejbalové zkušenosti s IT znalostmi a vyvinuli světelnou pomůcku, kterou nazvali Training lights. Tréninková pomůcka je založena na světelných páscích, které jsou ovládány mobilní aplikací. Hráč musí reagovat dle toho, jak se pásky rozsvěcí. Díky tomu se zdokonalí jeho reakce a výkon v samotném zápase.Bc. Dominik Stasiowski, Bc. Martin Kop a Bc. Marek Šulc jsou studenti FIT ČVUT, nadšenci do IT technologií, kteří se dlouhou dobu věnují volejbalu závodně. Propojili proto své záliby a založili startupovou firmu DSparx, která Training lights vyrábí. Tréninková pomůcka se skládá ze tří až čtyř různobarevných světelných pásků ovládaných mobilní aplikací. Pásky lze pověsit na síť či položit na zem a ovládat rychlost rozsvícení pomocí aplikace. Rozsvítí se v libovolném pořadí a na hráčovi je odehrát míč jejich směrem. Inovativní sportovní pomůcka posouvá hráčovu úroveň periferního vidění a rychlost jeho reakcí. To vše pomocí vizuálního podnětu – světla.

„Training lights poslouží stejně dobře vrcholovým sportovcům jako začínajícím dětem i dospělým. Jedinečné je na tom to, že Training lights simulují vizuální podněty, na základě kterých musí hráč reagovat, stejně jako při hře,“ říká Bc. Dominik Stasiowski, jeden z autorů. „Rádi bychom myšlenku Training lights šířili celosvětově, a to nejen ve volejbalové sféře, ale i na dalších sportovních frontách. Využití najde například ve fotbale, tenisu nebo basketbalu,“ prozrazuje plány do budoucna Dominik.


 
  

- Inzerce -

Jak BI a controlling pomůže zlepšit výkon výrobní společnosti

Běžná praxe ve výrobním pod­ni­ku: Obchodní ředitel hodnotí výkonnost týmu, rentabilitu zákazníků a produktů. Výrobní ředitel hlídá efektivitu vytížení zdrojů a správnost kalkulací. Ředitel nákupu a logistiky sleduje zajištění materiálem a kvalitu dodavatelů. Finanční ředitel zajišťuje financování a analyzuje hospodářský výsledek.

  

- Inzerce -

Nový IT normál? Cloudové služby a otevřený vývoj

Současné nároky na IT a trendy, které podnikům pomohou rozvíjet jejich podnikání a obstát do budoucna v konkurenci, ukázal Red Hat Summit, výroční konference a událost roku v oblasti open source, která proběhla 10. – 11. května. Letošní ročník Red Hat Summitu byl tzv. hybridní, více než 80 přednášek a diskusních panelů je přístupná virtuálně, část programu se odehrála živě v americkém Bostonu. Kromě představení několika klíčových technologických partnerství, například s General Motors, ukázal Red Hat i své produktové novinky. Zeptali jsme se Davida Bečvaříka, technologického lídra pro Českou republiku a Slovensko v Red Hatu, jakou roli nyní v podnikovém IT hraje open source a které z ohlášených novinek jsou zásadní pro náš trh.