Stále vyšší využívání SMB iniciativ a produktů SAP ČR

Společnost SAP ČR oznámila, že v loňském roce zaznamenala na českém trhu významný nárůst zájmu o svůj podnikový aplikační software určený pro segment SMB (malé a střední podniky), jež reprezentují řešení mySAP All-in-One a nový produkt SAP Business One. Rovněž se rozrostla nabídka a dostupnost tohoto softwaru, když v současné době firma registruje 16 partnerských řešení založených na bázi mySAP All-in-One a 14 certifikovaných partnerů pro SAP Business One.

SMB řešení od SAP vloni implementovaly například společnosti SIKO KOUPELNY, WOOD & PAPER a ALIKA. Dodavateli byly partnerské společnosti MIBCON, Sabris a Consulting 4U. Celkem v oblasti řešení mySAP All-in-One získala vloni společnost SAP prostřednictvím svých celkem 11 partnerů řadu nových zákazníků, kromě již jmenovaných např. společnosti CB LEASING, GOLEM - velkoobchod nápoji, První brněnská strojírna Třebíč, Teplárna Písek, Teplárna Tábor a mnoho dalších. Více informací o SMB řešení SAP lze získat na www.sap.cz/smb.

 
  

- PR -

Technologie sama o sobě administrativní zátěž nesníží

V letním dvojčísle IT Systems se už tradičně věnujeme digitalizaci státní správy a veřejného sektoru, která je už několik let v plném proudu, i když se občas nevyhne různým zaškobrtnutím. Praxe ovšem ukazuje, že technologie sama o sobě administrativní zátěž nesníží a digitalizace bez souběžné revize procesů nestačí. Pro úspěch a skutečný přínos digitalizace tak bude rozhodující, zda stát dokáže sladit data, procesy a metodiku napříč úřady.