facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 21. 4. 2021 - Zdeněk Gric

Správce identit CzechIdM vychází v nové verzi

Aktuálně vyšla nová verze českého SW správce identit CzechIdM – verze 10.8 od společnosti BCV solutions. Vývojáři pokračují v trendu vylepšování uživatelské přívětivosti. Nový grafický průvodce připojením k systému Microsoft Active Directory pomůže administrátorům s prací s napojováním systému. Výrazný milník spočívá i ve vytvoření agendy vzdálené správy konektorů a agendy evidence přihlašování.Hlavním cílem nové verze CzechIdM 10.8. je zlepšení uživatelské přívětivosti softwaru. Nový grafický průvodce připojením (wizard) k systému Microsoft Active Directory usnadňuje napojení. Agenda konektorů ulehčuje správu všech konektorů, které se v IdM používají a manuální přiřazování role garanta usnadní operace přiřazení, odebrání i nahrazení vedoucího uživatele.

Nový průvodce připojením (wizard) k systému Microsoft Active Directory

Propojení Active Directory s CzechIdM je klíčovým prvkem integrace identity manageru do prostředí firem. Běžné připojování systému k IdM se všemi variantami nastavení může být pro mnoho i pokročilých uživatelů relativně složitou záležitostí. „Nový grafický průvodce je založen na našich nejlepších zkušenostech s efektivní správou systémů Active Directory a velmi usnadňuje napojení,“ uvádí Lukáš Cirkva, CEO, partner, jednatel ve společnosti BCV solutions,

CzechIdM

Agenda konektorů

Cílem této agendy je usnadnit administrátorům správu všech konektorů, místních i vzdálených, které se v IdM používají. Agenda je k dispozici v hlavní nabídce Systém, Connector servers. „Jsou zde zobrazeny jak konektory nainstalované společně s CzechIdM, tedy lokální, tak i používané konektory dodatečné, remote,“ poukazuje odborník z BCV solutions.

CzechIdM

Agenda ověřovacích tokenů

Hlavní výhodou této agendy je schopnost spravovat autentizační tokeny přímo prostřednictvím grafického uživatelského rozhraní IdM. Například můžete odhlásit konkrétního uživatele, můžete odhlásit také všechny uživatele a vynutit tak znovupřihlášení anebo vygenerovat nový přihlašovací token.

CzechIdM

Manuální přiřazování role garanta

Byly přidané nové hromadné akce pro operaci přiřazení, odebrání nebo nahrazení vedoucích uživatelů. „Umožňují správcům nebo jiným oprávněným uživatelům IdM snadno měnit vedoucího velkému množství účtů v jediném kroku,“ podotýká Lukáš Cirkva, Změny se použijí na všechny úvazky vybraných identit.

CzechIdM


 
  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

  

- Inzerce -

Creo Parametric – představení klíčových funkcí

Porovnejte je s vaším CAD řešením


Creo Parametric je jedním z nejpropracovanějších CAD řešení, která využívají nejúspěšnější firmy po celém světě. Autorem tohoto řešení je firma PTC, která již desítky let udává trendy ve vývoji a směřování CAD technologií. V následujících řádcích se vám pokusím představit některé klíčové funkce, které jsou součástí balíku Creo Design Essentials.

Helios
- inzerce -